Oppo K15 Pro
Specifikimet e Oppo K15 Pro
Përgjithshme
| Emri i markës | Oppo |
| Modeli | K15 Pro |
| I hedhur në treg | E Mërkurë 01 Prill 2026 |
| Statusi | I përfolur |
Dizajni
| Trashësia | 8.3 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 197 g (6.95 oz) |
| Ngjyrat | E zezë, Gri, Rozë, Argjend |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (përballon avionët me ujë me presion të lartë; zhytës deri në 1.5m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP68, IP69 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.59 inç |
| Rezolucioni | 1280 × 2800 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 144 Hz |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 467 ppi |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Dimensity 8500 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 4 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 3400 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 3.4 GHz – Cortex-A725 3x 3.2 GHz – Cortex-A725 4x 2.2 GHz – Cortex-A725 |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G720 MP8 |
| RAM | 12GB |
| Memoria | 256GB, 512GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.0 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | ColorOS 16 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Kënd i gjerë ) PDAF 8 MP ( Ultra e gjerë ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.4, 22 mm ( Kënd i gjerë ) |
| Mbështetje video | Po |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 7500 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 80 W |
| Veçori | Karikim i drejtpërdrejtë Karikim i kableve në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor optik i shenjës së gishtit nën ekran Sensor afërsie |
| Veçori të veçanta | Ventilator ftohës i integruar Furnizim energjie i programueshëm (PPS) Dritë LED RGB në pjesën e pasme Specifikimi Universal i Karikimit të Shpejtë (UFCS) USB Power Delivery |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Oppo K15 Pro
Pyetjet më të shpeshta
-
Kur pritet të dalë Oppo K15 Pro?
Sipas thashethemeve, Oppo K15 Pro pritet të dalë më E Mërkurë 01 Prill 2026.
-
A është Oppo K15 Pro i disponueshëm në dyqane?
Jo, Oppo K15 Pro nuk është në dyqane sepse nuk është lansuar ende.
-
Sa peshon Oppo K15 Pro?
Oppo K15 Pro peshon rreth 197 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Oppo K15 Pro?
Ekrani i Oppo K15 Pro mat 6.59 inç.
-
A mbështet Oppo K15 Pro rrjetet 5G?
Po, Oppo K15 Pro mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2.
-
Sa kamera ka Oppo K15 Pro?
Oppo K15 Pro ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.