Nothing Phone (4a)
Specifikimet e Nothing Phone (4a)
Përgjithshme
| Emri i markës | Nothing |
| Modeli | Phone (4a) |
| Emërtim alternativ | A069 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Enjte 05 Mars 2026 |
| I hedhur në treg | E Enjte 05 Mars 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €389 £379 ₹31,449 |
Dizajni
| Lartësia | 164 mm (6.46 inç) |
| Gjerësia | 77.6 mm (3.06 inç) |
| Trashësia | 8.6 mm (0.34 inç) |
| Pesha | 204 g (7.20 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Qelq Kornizë: Plastik Përpara: Gorilla Glass 7i |
| Ngjyrat | E zezë, Blu, Rozë, E bardhë |
| Rezistenca | Mbyllur plotësisht ndaj pluhurit dhe rezistent la ujë (kundër shpërthimeve të ujit) Rezistent ndaj ujit sipas prodhuesit (deri në 25 cm për 20 min) |
| Certifikime rezistence | IP64 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.78 inç |
| Rezolucioni | 1224 × 2720 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 440 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 87.2% |
| Ndriçimi maksimal | 4500 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 7i, Mohs niveli 5 |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra 2160Hz PWM Dimming Ekran me prekje kapacitive HDR10+ Ekran me shumë prekje Mbështetje për imazhet Ultra HDR |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 4 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2700 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Lloji i memories | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Memoria | 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 3.1 |
| Variantet | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava), me deri në 3 përditësime të mëdha Android |
| Ndërfaqja | Nothing OS 4.1 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 50 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/1.57" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.9, 80 mm ( Telefoto periskopike ), 0.64 μm, x3.5 Zmadhim optik, 1/2.75" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 120° ( Ultra e gjerë ), 1.12 μm, 1/4.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Panoramë Ultra XDR |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Veçoritë e videos | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Stabilizim optik i imazhit (OIS) |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Kënd i gjerë ), 0.64 μm, 1/3.42" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Kapaciteti | 5080 mAh (Ndërkombëtare) 5400 mAh (India) |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 50 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt Karikim me kabllo nga 0–100% për 64 minuta (siç reklamohet) Karikim me kabllo nga 0–50% për 22 minuta (sipas njoftimit) |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor optik i shenjës së gishtit nën ekran Sensor afërsie |
| Veçori të veçanta | 63 mini-LED, 6 zona të adresueshme individualisht |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Nothing Phone (4a)
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Nothing Phone (4a)?
Çmimi i Nothing Phone (4a) është rreth €389 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) u vu në shitje më E Enjte 05 Mars 2026.
-
A është Nothing Phone (4a) i disponueshëm në dyqane?
Po, Nothing Phone (4a) shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) peshon rreth 204 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Nothing Phone (4a)?
Ekrani i Nothing Phone (4a) mat 6.78 inç.
-
A mbështet Nothing Phone (4a) rrjetet 5G?
Po, Nothing Phone (4a) mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Sa kamera ka Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.