Xiaomi Redmi Pad 2 9.7
Specifikimet e Xiaomi Redmi Pad 2 9.7
Përgjithshme
| Emri i markës | Xiaomi |
| Modeli | Redmi Pad 2 9.7 |
| I prezantuar | E Mërkurë 01 Prill 2026 |
| I hedhur në treg | E Mërkurë 01 Prill 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €160 |
Dizajni
| Lartësia | 226.5 mm (8.92 inç) |
| Gjerësia | 148 mm (5.83 inç) |
| Trashësia | 7.4 mm (0.29 inç) |
| Pesha | 406 g (14.32 oz) |
| Materialet | Prapa: Alumini Korniza: Alumini Përpara: Xham |
| Ngjyrat | Gri, Argjend |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe spërkatjeve |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 9.7 inç |
| Rezolucioni | 1280 × 2560 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Dendësia e pikselëve | 268 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 87.9% |
| Ndriçimi maksimal | 600 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Jo |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitiv Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen 2 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2900 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 4x 2.9 GHz – Cortex-A73 4x 1.9 GHz – Cortex-A53 |
| GPU | Qualcomm Adreno |
| RAM | 4GB |
| Memoria | 64GB, 128GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.2 |
| Variantet | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | HyperOS 3 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 8 MP, ƒ/2.0 ( Kënd i gjerë ), 1.12 μm, 1/4.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 5 MP, ƒ/2.2 ( Kënd i gjerë ), 1.12 μm, 1/5.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 7600 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 18 W |
Rrjetet
| Rrjetet celulare | Jo |
| Shpejtësia e të dhënave | HSPA |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.0 |
| Portat USB | USB Type-C |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Jo |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Profili audio | Audio me rezolucion të lartë, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Xiaomi Redmi Pad 2 9.7
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Çmimi i Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 është rreth €160 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 u vu në shitje më E Mërkurë 01 Prill 2026.
-
A është Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 i disponueshëm në dyqane?
Po, Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 peshon rreth 406 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Ekrani i Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 mat 9.7 inç.
-
A mbështet Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 rrjetet 5G?
Jo, Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 nuk mbështet 5G.
-
Sa kamera ka Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 ka Kamerë e vetme në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.