Realme Pad 2 Lite
Specifikimet e Realme Pad 2 Lite
Përgjithshme
| Emri i markës | Realme |
| Modeli | Pad 2 Lite |
| Emërtim alternativ | RMP2402 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Premte 13 Shtator 2024 |
| I hedhur në treg | E Enjte 26 Shtator 2024 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €160 |
Dizajni
| Lartësia | 258 mm (10.16 inç) |
| Gjerësia | 169.5 mm (6.67 inç) |
| Trashësia | 8.3 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 525 g (18.52 oz) |
| Ngjyrat | Gri, Vjollce |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 10.95 inç |
| Rezolucioni | 1200 × 1920 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 90 Hz |
| Raporti i aspektit | 16:10 |
| Dendësia e pikselëve | 207 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 79.5% |
| Ndriçimi maksimal | 450 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Jo |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Helio G99 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.2 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB, 8GB |
| Memoria | 128GB |
| Variantet | 128GB 4GB RAM 128GB 8GB RAM |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 14 (Upside Down Cake) |
| Ndërfaqja | Realme UI 5.0 for Pad |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Veçori | Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 5 MP, ƒ/2.2 |
| Veçori | Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Kapaciteti | 8300 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 15 W |
Rrjetet
| Shpejtësia e të dhënave | LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.2 |
| Portat USB | USB Type-C |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Katër altoparlantë, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Realme Pad 2 Lite
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Realme Pad 2 Lite?
Çmimi i Realme Pad 2 Lite është rreth €160 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Realme Pad 2 Lite?
Realme Pad 2 Lite u vu në shitje më E Enjte 26 Shtator 2024.
-
A është Realme Pad 2 Lite i disponueshëm në dyqane?
Po, Realme Pad 2 Lite shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Realme Pad 2 Lite?
Realme Pad 2 Lite peshon rreth 525 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Realme Pad 2 Lite?
Ekrani i Realme Pad 2 Lite mat 10.95 inç.
-
A mbështet Realme Pad 2 Lite rrjetet 5G?
Jo, Realme Pad 2 Lite nuk mbështet 5G.
-
Sa kamera ka Realme Pad 2 Lite?
Realme Pad 2 Lite ka Kamerë e vetme në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.