Xiaomi Redmi K80 Ultra
Specifikimet e Xiaomi Redmi K80 Ultra
Përgjithshme
| Emri i markës | Xiaomi |
| Modeli | Redmi K80 Ultra |
| I prezantuar | E Enjte 26 Qershor 2025 |
| I hedhur në treg | E Enjte 26 Qershor 2025 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €310 |
Dizajni
| Lartësia | 163.1 mm (6.42 inç) |
| Gjerësia | 77.9 mm (3.07 inç) |
| Trashësia | 8.2 mm (0.32 inç) |
| Pesha | 219 g (7.73 oz) |
| Materialet | Korniza: Alumini Përpara: Xham |
| Ngjyrat | Blu, Gri, E gjelbër, E bardhë |
| Rezistenca | I papërshkueshëm nga pluhuri dhe rezistent ndaj ujit (mund të zhytet deri në 2 m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP68, IP69 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | OLED |
| Madhësia e ekranit | 6.83 inç |
| Rezolucioni | 1280 × 2772 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 144 Hz |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 447 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 90.2% |
| Ndriçimi maksimal | 3200 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xham rezistent ndaj gërvishtjeve dhe rënieve |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 68 miliardë ngjyra Ekran me prekje kapacitive Dolby Vision HDR Vivid HDR10+ Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Dimensity 9400+ |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 3 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 3730 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 3.73 GHz – Cortex-X925 3x 3.3 GHz – Cortex-X4 4x 2.4 GHz – Cortex-A720 |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | ARM Immortalis-G925 MC12 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Memoria | 256GB, 512GB, 1TB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.1 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| Ndërfaqja | HyperOS 2 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.9, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/1.55" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 8 MP, 119° ( Ultra e gjerë ), 1.12 μm, 1/4.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED Dual-Tone |
| Veçori | Sensor spektri ngjyrash Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 20 MP ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/2.0" Madhësia e sensorit |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30/60 fps |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 7410 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 100 W |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5) |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Audio pa tel Hi-Res, Altoparlantë stereo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensor gjurmësh ultrasonik nën ekran |
| Veçori të veçanta | Karikim bypass USB Power Delivery 3.0 |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Xiaomi Redmi K80 Ultra
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Çmimi i Xiaomi Redmi K80 Ultra është rreth €310 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Xiaomi Redmi K80 Ultra u vu në shitje më E Enjte 26 Qershor 2025.
-
A është Xiaomi Redmi K80 Ultra i disponueshëm në dyqane?
Po, Xiaomi Redmi K80 Ultra shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Xiaomi Redmi K80 Ultra peshon rreth 219 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Ekrani i Xiaomi Redmi K80 Ultra mat 6.83 inç.
-
A mbështet Xiaomi Redmi K80 Ultra rrjetet 5G?
Po, Xiaomi Redmi K80 Ultra mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n3, n5, n7, n8, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Sa kamera ka Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Xiaomi Redmi K80 Ultra ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.