Realme P3 Ultra
Specifikimet e Realme P3 Ultra
Përgjithshme
| Emri i markës | Realme |
| Modeli | P3 Ultra |
| Emërtim alternativ | RMX5030 (Ndërkombëtare) RMX5031 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Mërkurë 19 Mars 2025 |
| I hedhur në treg | E Hënë 24 Mars 2025 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €290 |
Dizajni
| Lartësia | 163.1 mm (6.42 inç) |
| Gjerësia | 76.9 mm (3.03 inç) |
| Trashësia | 7.4 mm (0.29 inç) |
| Pesha | 183 g (6.46 oz) |
| Materialet | Prapa: Plastik ose polimer silikoni (lekurë ekologjike) Kornizë: Plastik Përpara: Gorilla Glass 7i |
| Ngjyrat | Blu, E kuqe, E bardhë |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (qëndron ndaj shpërthimeve me ujë me presion të lartë; zhytshmë deri në 2 m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP68, IP69 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.83 inç |
| Rezolucioni | 1272 × 2800 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 450 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 90.4% |
| Ndriçimi maksimal | 1500 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 7i |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra Ekran me prekje kapacitive Mbështetje për imazhe HDR Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Dimensity 8350 Ultra |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 4 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 3350 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 4x 3.35 GHz – Cortex-A715 4x 2.2 GHz – Cortex-A510 |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G615 MC6 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Memoria | 128GB, 256GB, 512GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 3.1 |
| Variantet | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 15 (Vanilla Ice Cream), me deri në 3 përditësime të mëdha Android |
| Ndërfaqja | Realme UI 6.0 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/1.56" Madhësia e sensorit Multi-Directional PDAF Stabilizim optik i imazhit (OIS) 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 112° ( Ultra e gjerë ), 1.12 μm, 1/4.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë Sensor spektri ngjyrash |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS, Stabilizim optik i imazhit (OIS) |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.4, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/3.09" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30/60 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 6000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 80 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt Karikim me kabllo nga 0–100% për 47 minuta (siç është njoftuar) |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS, BDS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensor optik i shenjës së gishtit nën ekran |
| Veçori të veçanta | Karikim bypass USB Power Delivery |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Realme P3 Ultra
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Realme P3 Ultra?
Çmimi i Realme P3 Ultra është rreth €290 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Realme P3 Ultra?
Realme P3 Ultra u vu në shitje më E Hënë 24 Mars 2025.
-
A është Realme P3 Ultra i disponueshëm në dyqane?
Po, Realme P3 Ultra shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Realme P3 Ultra?
Realme P3 Ultra peshon rreth 183 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Realme P3 Ultra?
Ekrani i Realme P3 Ultra mat 6.83 inç.
-
A mbështet Realme P3 Ultra rrjetet 5G?
Po, Realme P3 Ultra mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78.
-
Sa kamera ka Realme P3 Ultra?
Realme P3 Ultra ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.