Xiaomi Mi Mix 3
Specifikimet e Xiaomi Mi Mix 3
Përgjithshme
| Emri i markës | Xiaomi |
| Modeli | Mi Mix 3 |
| Emërtim alternativ | M1810E5A (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Enjte 01 Nëntor 2018 |
| I hedhur në treg | E Enjte 01 Nëntor 2018 |
| Statusi | Jashtë prodhimit |
| Çmimet | €730 |
Dizajni
| Lartësia | 157.9 mm (6.22 inç) |
| Gjerësia | 74.7 mm (2.94 inç) |
| Trashësia | 8.5 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 218 g (7.69 oz) |
| Materialet | Prapa: Ceramic Korniza: Alumini Përpara: Xham |
| Ngjyrat | Qyteti i ndaluar blu, Jade Green, Oniks i Zi, Safir Blu |
Ekrani
| Lloji i ekranit | Super AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.39 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2340 pikselë |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 403 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 85% |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 5 |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive HDR Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 845 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 10 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.8 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 4x 2.8 GHz – Cortex-A75 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 630 |
| RAM | 6GB, 8GB, 10GB |
| Memoria | 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.1 |
| Variantet | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 10GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 9.0 (Pie), Përditësohet në Android 10 (Quince Tart) |
| Ndërfaqja | MIUI 12 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 12 MP, ƒ/1.8 ( Kënd i gjerë ), 1.4 μm, 1/2.55" Madhësia e sensorit 4-axis OIS Dual-Pixel PDAF 12 MP ( Telefoto ), 1.0 μm, 1/3.4" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme Kompensimi i ekspozimit Zbulimi i fytyrës Gama e Lartë Dinamike (HDR) Cilësimet ISO Panoramë Trokit për të fokusuar |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 960/30/60 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 24 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Kënd i gjerë ), 0.9 μm, 1/2.8" Madhësia e sensorit 2 MP ( Thellësi ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 3200 mAh |
| Heqshmëria | E pazëvendësueshme |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 18 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 10 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.0 |
| Portat USB | USB Type-C |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor virtual i afërsisë |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Xiaomi Mi Mix 3
Video recensione
Fotot e Xiaomi Mi Mix 3
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Xiaomi Mi Mix 3?
Çmimi i Xiaomi Mi Mix 3 është rreth €730 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Xiaomi Mi Mix 3?
Xiaomi Mi Mix 3 u vu në shitje më E Enjte 01 Nëntor 2018.
-
A është Xiaomi Mi Mix 3 i disponueshëm në dyqane?
Jo, Xiaomi Mi Mix 3 nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.
-
Sa peshon Xiaomi Mi Mix 3?
Xiaomi Mi Mix 3 peshon rreth 218 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Xiaomi Mi Mix 3?
Ekrani i Xiaomi Mi Mix 3 mat 6.39 inç.
-
Sa kamera ka Xiaomi Mi Mix 3?
Xiaomi Mi Mix 3 ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e dyfishtë për selfie.