OnePlus 6T McLaren
Specifikimet e OnePlus 6T McLaren
Përgjithshme
| Emri i markës | OnePlus |
| Modeli | 6T McLaren |
| I prezantuar | E Enjte 13 Dhjetor 2018 |
| I hedhur në treg | E Enjte 13 Dhjetor 2018 |
| Statusi | Jashtë prodhimit |
| Çmimet | €700 |
Dizajni
| Lartësia | 157.5 mm (6.20 inç) |
| Gjerësia | 74.8 mm (2.94 inç) |
| Trashësia | 8.2 mm (0.32 inç) |
| Pesha | 185 g (6.53 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Qelq Korniza: Alumini Përpara: xham Gorilla 6 |
| Ngjyrat | Shpejtësi portokalli |
Ekrani
| Lloji i ekranit | Optic AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.41 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2340 pikselë |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 402 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 85.6% |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 6 |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 845 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 10 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.8 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 4x 2.8 GHz – Cortex-A75 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 630 |
| RAM | 10GB |
| Memoria | 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.1 |
| Variantet | 256GB 10GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 9.0 (Pie), Përditësohet në Android 10 (Quince Tart) |
| Ndërfaqja | OxygenOS 10.0 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 16 MP, ƒ/1.7, 25 mm ( Kënd i gjerë ), 1.22 μm, 1/2.6" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 20 MP, ƒ/1.7, 25 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/2.8" Madhësia e sensorit PDAF |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED |
| Veçori | Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme Kompensimi i ekspozimit Zbulimi i fytyrës Gama e Lartë Dinamike (HDR) Cilësimet ISO Panoramë Trokit për të fokusuar |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps 720p @ 480 fps |
| Veçoritë e videos | Auto HDR, Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.0, 25 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/3.06" Madhësia e sensorit |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 3700 mAh |
| Heqshmëria | E pazëvendësueshme |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 30 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE (5CA) Cat16 1024/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | DLNA, Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.0 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e OnePlus 6T McLaren
Video recensione
Fotot e OnePlus 6T McLaren
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i OnePlus 6T McLaren?
Çmimi i OnePlus 6T McLaren është rreth €700 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg OnePlus 6T McLaren?
OnePlus 6T McLaren u vu në shitje më E Enjte 13 Dhjetor 2018.
-
A është OnePlus 6T McLaren i disponueshëm në dyqane?
Jo, OnePlus 6T McLaren nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.
-
Sa peshon OnePlus 6T McLaren?
OnePlus 6T McLaren peshon rreth 185 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të OnePlus 6T McLaren?
Ekrani i OnePlus 6T McLaren mat 6.41 inç.
-
Sa kamera ka OnePlus 6T McLaren?
OnePlus 6T McLaren ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.