Vivo X300 Ultra
Specifikimet e Vivo X300 Ultra
Përgjithshme
| Emri i markës | Vivo |
| Modeli | X300 Ultra |
| Emërtim alternativ | V2547A (Ndërkombëtare) V2547DA (Ndërkombëtare) V2536A (Ndërkombëtare) V2562 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Hënë 30 Mars 2026 |
| I hedhur në treg | E Premte 03 Prill 2026 |
| Statusi | Së shpejti |
| Çmimet | €880 |
Dizajni
| Lartësia | 163 mm (6.42 inç) |
| Gjerësia | 76.8 mm (3.02 inç) |
| Trashësia | 8.2 mm (0.32 inç) |
| Pesha | 232 g (8.18 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Qelq Korniza: Alumini Përpara: Xham |
| Ngjyrat | E zezë, E gjelbër, Argjend |
| Rezistenca | Mbyllur plotësisht ndaj pluhurit dhe rezistent ndaj ujit (zhytshmë deri në 1,5 m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP69, IP68 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | LTPO AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.82 inç |
| Rezolucioni | 1440 × 3168 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 144 Hz |
| Dendësia e pikselëve | 510 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 90.3% |
| Mbrojtja e ekranit | Xham Armor, Mohs niveli 4 |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra 2160Hz PWM Dimming Ekran me prekje kapacitive Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Ekran me shumë prekje Mbështetje për imazhet Ultra HDR |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 3 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 4.6 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Memoria | 256GB, 512GB, 1TB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.1 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | OriginOS 6 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 200 MP, ƒ/1.9, 35 mm ( Kënd i gjerë ), 0.7 μm, 1/1.12" Madhësia e sensorit gimbal OIS PDAF 200 MP, ƒ/2.7, 85 mm ( Telefoto periskopike ), 0.56 μm, x3.7 Zmadhim optik, 1/1.4" Madhësia e sensorit Multi-Directional PDAF Stabilizim optik i imazhit (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 14 mm, 116° ( Ultra e gjerë ), 1.22 μm, 1/1.28" Madhësia e sensorit Dual-Pixel PDAF Stabilizim optik i imazhit (OIS) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | 3D LUT import Sensor spektri ngjyrash Gama e Lartë Dinamike (HDR) Autofokus me lazer Panoramë Optikë Zeiss Mbulesa lente Zeiss T* |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 30 fps 2160p @ 24/30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Veçoritë e videos | 10-bit LOG, Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, HDR10+ |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 50 MP, ƒ/2.5, 24 mm ( Kënd i gjerë ), 0.64 μm, 1/2.76" Madhësia e sensorit Autofokus (AF) |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS, HDR |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion (Ndërkombëtare) Si/C Li-Ion (Evropë) |
| Kapaciteti | 6600 mAh (Ndërkombëtare) 6400 mAh (Evropë) |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 100 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 40 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt Karikim pa tel në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensor gjurmësh ultrasonik nën ekran |
| Veçori të veçanta | SOS emergjence përmes satelitit (mesazhe dhe thirrje) - i disponueshëm vetëm në modelin 16 GB + 1 TB Lentë shtesë zoom opsionale:200 mm, zoom optik 2.35x, OIS, optikë Zeiss400 mm, zoom optik 4.7x, OIS, optikë Zeiss Furnizim energjie i programueshëm (PPS) Quick Charge Specifikimi Universal i Karikimit të Shpejtë (UFCS) USB Power Delivery |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Vivo X300 Ultra
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Vivo X300 Ultra?
Çmimi i Vivo X300 Ultra është rreth €880 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur pritet të dalë Vivo X300 Ultra?
Vivo X300 Ultra do të dalë më E Premte 03 Prill 2026.
-
A është Vivo X300 Ultra i disponueshëm në dyqane?
Jo, Vivo X300 Ultra nuk është në dyqane sepse nuk është lansuar ende.
-
Sa peshon Vivo X300 Ultra?
Vivo X300 Ultra peshon rreth 232 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Vivo X300 Ultra?
Ekrani i Vivo X300 Ultra mat 6.82 inç.
-
A mbështet Vivo X300 Ultra rrjetet 5G?
Po, Vivo X300 Ultra mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78, n79, n80, n81, n83, n84, n89.
-
Sa kamera ka Vivo X300 Ultra?
Vivo X300 Ultra ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.