Oppo Find N6
Specifikimet e Oppo Find N6
Përgjithshme
| Emri i markës | Oppo |
| Modeli | Find N6 |
| Emërtim alternativ | PLP110 (Ndërkombëtare) PLP120 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Martë 17 Mars 2026 |
| I hedhur në treg | E Premte 20 Mars 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €1,250 |
Dizajni
| Lartësia | 159.9 mm (6.30 inç) |
| Gjerësia | 145.6 mm (5.73 inç) |
| Trashësia | 4.2 mm (0.17 inç) |
| Pesha | 225 g (7.94 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Qelq Korniza: Aliazh alumini Ballina: Qelqi NanoCrystal (të palosur) Përpara: Plastik (Hapur) Bashkim: aliazh titani (klasa 5) |
| Ngjyrat | E zezë, Portokalli, Titan |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (qëndron ndaj shpërthimeve me ujë me presion të lartë; zhytshmë deri në 1 m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP58, IP59 |
| Veçoritë e dizajnit | Teknologjia e xhamit me memorie që shërohet vetë (ekran i brendshëm), Mbështetje për stilus (të dy ekranet), Palosje e padukshme |
Ekrani
| Lloji i ekranit | Palosshëm LTPO OLED, LTPO OLED |
| Madhësia e ekranit | 8.12 inç |
| Rezolucioni | 2248 × 2480 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Dendësia e pikselëve | 412 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 90.9% |
| Ndriçimi maksimal | 2500 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xham NanoCrystal |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra 2160Hz PWM Dimming Ekran me prekje kapacitive Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Ekran me shumë prekje Mbështetje për imazhet Ultra HDR |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 3 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 4.6 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Memoria | 256GB, 512GB, 1TB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.1 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | ColorOS 16 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 200 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 0.5 μm 50 MP, ƒ/2.7, 70 mm ( Telefoto periskopike ), 0.64 μm, x3 Zmadhim optik, 1/2.75" Madhësia e sensorit 50 MP, ƒ/2.0, 15 mm, 120° ( Ultra e gjerë ), 0.64 μm, 1/2.75" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Sensor spektri ngjyrash Kalibrimi i Ngjyrave Hasselblad Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Veçoritë e videos | Dolby Vision, Gyro-EIS, HDR10+ |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 20 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Kënd i gjerë ), 0.64 μm, 1/3.42" Madhësia e sensorit 20 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Kënd i gjerë ), 0.64 μm, 1/3.42" Madhësia e sensorit |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS, HDR |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 6000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 80 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 50 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt Karikim pa tel në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n13 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band ose Tri-band: Ndryshon sipas tregut ose rajonit |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 3.1 DisplayPort USB On-The-Go USB Type-C 3.1 Gen 2 |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS (G1), GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | i përmirësuar me Dolby Atmos, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop i dyfishtë Sensor afërsie Sensori i gjurmëve të gishtave anësor |
| Veçori të veçanta | Kornizë alumini serie 7000 me cilësi aeronautike Furnizim energjie i programueshëm (PPS) Quick Charge Lidhje satelitare (thirrje/mesazhe/SOS) - vetëm për modelin 1TB Specifikimi Universal i Karikimit të Shpejtë (UFCS) USB Power Delivery |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Oppo Find N6
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Oppo Find N6?
Çmimi i Oppo Find N6 është rreth €1,250 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Oppo Find N6?
Oppo Find N6 u vu në shitje më E Premte 20 Mars 2026.
-
A është Oppo Find N6 i disponueshëm në dyqane?
Po, Oppo Find N6 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Oppo Find N6?
Oppo Find N6 peshon rreth 225 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Oppo Find N6?
Ekrani i Oppo Find N6 mat 8.12 inç.
-
A mbështet Oppo Find N6 rrjetet 5G?
Po, Oppo Find N6 mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n13, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n77, n78, n79, n80, n81, n83, n84, n89.
-
Sa kamera ka Oppo Find N6?
Oppo Find N6 ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e dyfishtë për selfie.