Vivo V70 FE
Specifikimet e Vivo V70 FE
Përgjithshme
| Emri i markës | Vivo |
| Modeli | V70 FE |
| Emërtim alternativ | V2550 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Hënë 09 Mars 2026 |
| I hedhur në treg | E Martë 17 Mars 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | ₹40,890 |
Dizajni
| Lartësia | 163.7 mm (6.44 inç) |
| Gjerësia | 76.2 mm (3.00 inç) |
| Trashësia | 7.6 mm (0.30 inç) |
| Pesha | 200 g (7.05 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Plastik Kornizë: Plastik Përpara: Xham |
| Ngjyrat | blu e errët, Vjollce, Argjend |
| Rezistenca | rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (përballon rryma uji me presion të lartë; i zhytshëm deri në 1,5 m për 2 orë) |
| Certifikime rezistence | IP68, IP69 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.83 inç |
| Rezolucioni | 1260 × 2800 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 449 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 90.7% |
| Ndriçimi maksimal | 1900 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Mohs niveli 4 |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra Ekran me prekje kapacitiv HDR10+ Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Mediatek Dimensity 7360 Turbo |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 4 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.5 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 4x 2.5 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Memoria | 128GB, 256GB, 512GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 3.1 |
| Variantet | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | OriginOS 6 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 200 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Kënd i gjerë ), 1/1.56" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 120° ( Ultra e gjerë ), 1/4.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED unazor |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS, Stabilizim optik i imazhit (OIS) |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Kënd i gjerë ), 0.7 μm, 1/3.1" Madhësia e sensorit 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Kënd i gjerë ) Autofokus (AF) (Vetëm Indi) |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 7000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 90 W |
| Veçori | Karikim bypass Karikim i kableve në drejtim të kundërt Karikim me kabllo nga 0-100% për 60 minuta (siç është reklamuar) |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor optik i shenjës së gishtit nën ekran Sensor afërsie |
| Veçori të veçanta | Teknologjia Darkness Glow (varet nga tregu) |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Vivo V70 FE
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Vivo V70 FE?
Çmimi i Vivo V70 FE është rreth ₹40,890 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Vivo V70 FE?
Vivo V70 FE u vu në shitje më E Martë 17 Mars 2026.
-
A është Vivo V70 FE i disponueshëm në dyqane?
Po, Vivo V70 FE shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Vivo V70 FE?
Vivo V70 FE peshon rreth 200 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Vivo V70 FE?
Ekrani i Vivo V70 FE mat 6.83 inç.
-
A mbështet Vivo V70 FE rrjetet 5G?
Po, Vivo V70 FE mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78.
-
Sa kamera ka Vivo V70 FE?
Vivo V70 FE ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e dyfishtë për selfie.