Motorola Razr 70 Ultra
Specifikimet e Motorola Razr 70 Ultra
Përgjithshme
| Emri i markës | Motorola |
| Modeli | Razr 70 Ultra |
| I prezantuar | E Mërkurë 29 Prill 2026 |
| I hedhur në treg | E Mërkurë 29 Prill 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €1,390 |
Dizajni
| Lartësia | 171.5 mm (6.75 inç) |
| Gjerësia | 74 mm (2.91 inç) |
| Trashësia | 7.2 mm (0.28 inç) |
| Pesha | 199 g (7.02 oz) |
| Materialet | Korniza: Alumini Ballina: Gorilla Glass Ceramic (i palosur) Përpara: Plastik (Hapur) |
| Ngjyrat | Kafe, Vjollce |
| Certifikime rezistence | IP48 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | Palosshëm LTPO AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 7 inç |
| Rezolucioni | 1224 × 2992 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 165 Hz |
| Dendësia e pikselëve | 462 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 87.3% |
| Ndriçimi maksimal | 5000 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Corning Gorilla Glass Ceramic |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra Ekran me prekje kapacitiv Dolby Vision HDR10+ Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 3 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 4320 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L 6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz) |
| RAM | 16GB |
| Memoria | 512GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.0 |
| Variantet | 512GB 16GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.8 ( Kënd i gjerë ), 2.0 μm, 1/1.56" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Ultra e gjerë ), 1.2 μm, 1/2.93" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 50 MP, ƒ/2.0 ( Kënd i gjerë ), 1.28 μm |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Bateria
| Kapaciteti | 5000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 68 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 30 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Tri-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Barometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensori i gjurmëve të gishtave anësor |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Motorola Razr 70 Ultra
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Motorola Razr 70 Ultra?
Çmimi i Motorola Razr 70 Ultra është rreth €1,390 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Motorola Razr 70 Ultra?
Motorola Razr 70 Ultra u vu në shitje më E Mërkurë 29 Prill 2026.
-
A është Motorola Razr 70 Ultra i disponueshëm në dyqane?
Po, Motorola Razr 70 Ultra shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Motorola Razr 70 Ultra?
Motorola Razr 70 Ultra peshon rreth 199 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Motorola Razr 70 Ultra?
Ekrani i Motorola Razr 70 Ultra mat 7 inç.
-
A mbështet Motorola Razr 70 Ultra rrjetet 5G?
Po, Motorola Razr 70 Ultra mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Sa kamera ka Motorola Razr 70 Ultra?
Motorola Razr 70 Ultra ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.