Motorola Moto G77 Power
Specifikimet e Motorola Moto G77 Power
Përgjithshme
| Emri i markës | Motorola |
| Modeli | Moto G77 Power |
| Statusi | I përfolur |
Dizajni
| Materialet | Prapa: polimer silikoni (Lëkurë eko) Kornizë: Plastik Përpara: Gorilla Glass 7i |
| Ngjyrat | E zezë, Blu, E gjelbër, E kuqe |
| Rezistenca | Mbyllur plotësisht ndaj pluhurit dhe rezistent la ujë (kundër shpërthimeve të ujit) |
| Certifikime rezistence | IP64 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.72 inç |
| Rezolucioni | 1200 × 2640 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Dendësia e pikselëve | 432 ppi |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 7i, Nuk garanton fortësi ose përdorim në kushte ekstreme, Në përputhje me MIL-STD-810H |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra Ekran me prekje kapacitiv HDR Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| RAM | 8GB |
| Memoria | 128GB, 256GB |
| Variantet | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.8 ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/1.95" Madhësia e sensorit PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 119° ( Ultra e gjerë ), 1.12 μm Autofokus (AF) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 32 MP, ƒ/2.2 ( Kënd i gjerë ), 0.64 μm |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Kapaciteti | 7000 mAh |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Dolby Atmos, Altoparlantë stereo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensori i gjurmëve të gishtave anësor |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Motorola Moto G77 Power
Pyetjet më të shpeshta
-
A është Motorola Moto G77 Power i disponueshëm në dyqane?
Jo, Motorola Moto G77 Power nuk është në dyqane sepse nuk është lansuar ende.
-
Sa është diagonala e ekranit të Motorola Moto G77 Power?
Ekrani i Motorola Moto G77 Power mat 6.72 inç.
-
A mbështet Motorola Moto G77 Power rrjetet 5G?
Po, Motorola Moto G77 Power mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2.
-
Sa kamera ka Motorola Moto G77 Power?
Motorola Moto G77 Power ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.