OnePlus Nord CE6 Lite
Specifikimet e OnePlus Nord CE6 Lite
Përgjithshme
| Emri i markës | OnePlus |
| Modeli | Nord CE6 Lite |
| Statusi | I përfolur |
Dizajni
| Ngjyrat | E zezë, Ngjyra të tjera |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit Rezistencë ndaj ujit |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.7 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 393 ppi |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Dimensity 6300 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.4 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 2.4 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 6GB |
| Memoria | 128GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS |
| Variantet | 128GB 6GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.8, 25 mm ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/1.95" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 2 MP ( Lentë ndihmëse ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.4, 24 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/3.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Kapaciteti | 7000 mAh |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensori i gjurmëve të gishtave anësor |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e OnePlus Nord CE6 Lite
Pyetjet më të shpeshta
-
A është OnePlus Nord CE6 Lite i disponueshëm në dyqane?
Jo, OnePlus Nord CE6 Lite nuk është në dyqane sepse nuk është lansuar ende.
-
Sa është diagonala e ekranit të OnePlus Nord CE6 Lite?
Ekrani i OnePlus Nord CE6 Lite mat 6.7 inç.
-
Sa kamera ka OnePlus Nord CE6 Lite?
OnePlus Nord CE6 Lite ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.