Menu

Tema

Gjuha

Infinix S2 Pro 6
Infinix

Infinix S2 Pro

  • Sistemi operativ Android 7.0
  • Ekrani 5.2 inç 720x1280 pikselë
  • Bateria 3000 mAh
  • Performanca 2/3GB RAM MT6753
  • Kamera 13MP 1080p
  • Memoria 16/32GB

Specifikimet e Infinix S2 Pro

Përgjithshme

Emri i markës
Infinix
Modeli
S2 Pro
Emërtim alternativ
S2 Pro
I prezantuar
E Shtunë 01 Korrik 2017
I hedhur në treg
E Shtunë 01 Korrik 2017
Statusi
Jashtë prodhimit

Dizajni

Lartësia
148.9 mm (5.86 inç)
Gjerësia
72.1 mm (2.84 inç)
Trashësia
8.1 mm (0.32 inç)
Pesha
147 g (5.19 oz)
Ngjyrat
Argjend argjendi, Koral blu, Panje ari, Mesnatë e Zezë, Ngjyrë gri orkide

Ekrani

Lloji i ekranit
IPS LCD
Madhësia e ekranit
5.2 inç
Rezolucioni
720 × 1280 pikselë
Raporti i aspektit
16:9
Dendësia e pikselëve
282 ppi
Raporti ekran-trup
≈ 69.4%
Ekran me prekje
Po
Skaj pa korniza
Po
Veçoritë e ekranit
Ekran me prekje kapacitiv
Ekran me shumë prekje

Hardueri

Çipseti
MediaTek MT6753
Bërthamat e CPU-së
8
Teknologjia e procesorit
28 nm
Frekuenca maksimale e CPU-së
1.5 GHz
Arkitektura e CPU-së
64-bit
Mikroarkitektura
Cortex-A53
Lloji i memories
LPDDR3
GPU
ARM Mali-T720
RAM
2GB, 3GB
Memoria
16GB, 32GB
Variantet
16GB 2GB RAM
32GB 3GB RAM
Memorie e zgjerueshme
Po
Vend për kartë
microSDXC

Softueri

Sistemi operativ
Android 7.0 (Nougat)

Kamera e pasme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë e vetme
13 MP
PDAF
Mbështetje për blicin
Po
Lloji i blicit
Blic Dual-LED
Veçori
Gama e Lartë Dinamike (HDR)
Panoramë
Mbështetje video
Po
Rezolucioni i videos
1080p @ 30 fps

Kamera e përparme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë e dyfishtë
13 MP
8 MP, 9 mm ( Ultra e gjerë )
Mbështetje për blicin
Po
Lloji i blicit
Blic LED

Bateria

Kapaciteti
3000 mAh
Heqshmëria
E pazëvendësueshme
Shpejtësia e karikimit me kabllo
10 W

Rrjetet

Kartat SIM
SIM e vetme (Micro-SIM)
Mbështetje VoLTE
Po
Shpejtësia e të dhënave
LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps
Bandat 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Bandat 3G
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz
Bandat 4G
LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300 MHz)

Lidhjet

Mbështetje Wi-Fi
Po ( Wi-Fi 4 )
Standardet Wi-Fi
802.11/a/b/g/n
Veçoritë e Wi-Fi-së
Hotspot celular
Mbështetje Bluetooth
Po, v4.2
Portat USB
Micro-USB 2.0
USB On-The-Go
Lidhja USB
Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS)
Mbështetje GPS
Po
Veçoritë e GPS-it
GPS
Mbështetje NFC
Jo

Multimedia

Altoparlant i integruar
Po
Foleja e kufjeve
Po
Radio FM
Po

Veçori

Sensorët
Akselerometër
Busullë / Magnetometër
Sensor i gishtave
Xhiroskop
Sensor afërsie

Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.

Recensionet e Infinix S2 Pro

Fotot e Infinix S2 Pro

Pyetjet më të shpeshta

Kur është hedhur në treg Infinix S2 Pro?

Infinix S2 Pro u vu në shitje më E Shtunë 01 Korrik 2017.

A është Infinix S2 Pro i disponueshëm në dyqane?

Jo, Infinix S2 Pro nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.

Sa peshon Infinix S2 Pro?

Infinix S2 Pro peshon rreth 147 gramë.

Sa është diagonala e ekranit të Infinix S2 Pro?

Ekrani i Infinix S2 Pro mat 5.2 inç.

Sa kamera ka Infinix S2 Pro?

Infinix S2 Pro ka Kamerë e vetme në pjesën e pasme dhe Kamerë e dyfishtë për selfie.