Nokia 3.1
Specifikimet e Nokia 3.1
Përgjithshme
| Emri i markës | Nokia |
| Modeli | 3.1 |
| Emërtim alternativ | TA-1049 (Ndërkombëtare) TA-1057 (Ndërkombëtare) TA-1063 (Ndërkombëtare) TA-1070 (Ndërkombëtare) TA-1074 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Martë 01 Maj 2018 |
| I hedhur në treg | E Martë 01 Maj 2018 |
| Statusi | Jashtë prodhimit |
| Çmimet | €200 |
Dizajni
| Lartësia | 146.3 mm (5.76 inç) |
| Gjerësia | 68.7 mm (2.70 inç) |
| Trashësia | 8.7 mm (0.34 inç) |
| Pesha | 138 g (4.87 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Plastik Korniza: Alumini Përpara: xham Gorilla 3 |
| Ngjyrat | E zezë/Krom, Blu\/Bakër, Bardhë\/Hekur |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 5.2 inç |
| Rezolucioni | 720 × 1440 pikselë |
| Raporti i aspektit | 18:9 |
| Dendësia e pikselëve | 310 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 69.4% |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 3 |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek MT6750 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 28 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 1.5 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | Cortex-A53 |
| Lloji i memories | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T860 MP2 |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Memoria | 16GB, 32GB |
| Lloji i memories së brendshme | eMMC 5.1 |
| Variantet | 16GB 2GB RAM 32GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 8.0 (Oreo), Përditësohet në Android 10 (Quince Tart) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 13 MP, ƒ/2.0 Blic automatik |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Kompensimi i ekspozimit Zbulimi i fytyrës Gama e Lartë Dinamike (HDR) Cilësimet ISO Panoramë Trokit për të fokusuar |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 720p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Ion |
| Kapaciteti | 2990 mAh |
| Heqshmëria | E pazëvendësueshme |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v4.2 |
| Portat USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | GLONASS, GPS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Radio FM | Po |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Nokia 3.1
Video recensione
Fotot e Nokia 3.1
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Nokia 3.1?
Çmimi i Nokia 3.1 është rreth €200 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Nokia 3.1?
Nokia 3.1 u vu në shitje më E Martë 01 Maj 2018.
-
A është Nokia 3.1 i disponueshëm në dyqane?
Jo, Nokia 3.1 nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.
-
Sa peshon Nokia 3.1?
Nokia 3.1 peshon rreth 138 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Nokia 3.1?
Ekrani i Nokia 3.1 mat 5.2 inç.
-
Sa kamera ka Nokia 3.1?
Nokia 3.1 ka Kamerë e vetme në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.