ZTE Voyage 40 Pro+
Specifikimet e ZTE Voyage 40 Pro+
Përgjithshme
| Emri i markës | ZTE |
| Modeli | Voyage 40 Pro+ |
| Emërtim alternativ | 9042N (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Martë 29 Nëntor 2022 |
| I hedhur në treg | E Martë 06 Dhjetor 2022 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €300 |
Dizajni
| Lartësia | 163.5 mm (6.44 inç) |
| Gjerësia | 75.8 mm (2.98 inç) |
| Trashësia | 7.6 mm (0.30 inç) |
| Pesha | 192 g (6.77 oz) |
| Ngjyrat | Blu, Gri, Ngjyra me yje |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.67 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 395 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 86.7% |
| Ndriçimi maksimal | 770 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Dimensity 810 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.4 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Memoria | 256GB |
| Variantet | 256GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 12 (Snow Cone) |
| Ndërfaqja | MyOS 12 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 64 MP, ƒ/1.8 ( Kënd i gjerë ) PDAF 5 MP ( Makro ) 2 MP, ƒ/2.4 ( Lentë ndihmëse ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.0 ( Kënd i gjerë ) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 4510 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 66 W |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n5 (850), n28 (700), n41 (2500), n78 (3500), n84 (2100 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.1 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Xhiroskop Sensori i gjurmëve të gishtave anësor |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e ZTE Voyage 40 Pro+
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i ZTE Voyage 40 Pro+?
Çmimi i ZTE Voyage 40 Pro+ është rreth €300 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg ZTE Voyage 40 Pro+?
ZTE Voyage 40 Pro+ u vu në shitje më E Martë 06 Dhjetor 2022.
-
A është ZTE Voyage 40 Pro+ i disponueshëm në dyqane?
Po, ZTE Voyage 40 Pro+ shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon ZTE Voyage 40 Pro+?
ZTE Voyage 40 Pro+ peshon rreth 192 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të ZTE Voyage 40 Pro+?
Ekrani i ZTE Voyage 40 Pro+ mat 6.67 inç.
-
A mbështet ZTE Voyage 40 Pro+ rrjetet 5G?
Po, ZTE Voyage 40 Pro+ mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n5, n28, n41, n78, n84.
-
Sa kamera ka ZTE Voyage 40 Pro+?
ZTE Voyage 40 Pro+ ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.