ZTE nubia X 5G
Specifikimet e ZTE nubia X 5G
Përgjithshme
| Emri i markës | ZTE |
| Modeli | nubia X 5G |
| Statusi | I anuluar |
Dizajni
| Materialet | Mbrapa: Qelq Korniza: Alumini Përpara: xham Gorilla 3 |
| Ngjyrat | E zezë |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.26 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2280 pikselë |
| Raporti i aspektit | 19:9 |
| Dendësia e pikselëve | 403 ppi |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 3 |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 7 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.84 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Memoria | 64GB, 128GB, 256GB, 512GB |
| Variantet | 64GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 9.0 (Pie) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 16 MP, ƒ/1.8 PDAF 24 MP, ƒ/1.7 PDAF |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED Dual-Tone |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 16 MP, ƒ/1.8 PDAF 24 MP, ƒ/1.7 PDAF |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED Dual-Tone |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 3800 mAh |
| Heqshmëria | E pazëvendësueshme |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 18 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G (2+ Gbps DL), LTE (6CA) Cat18 1200/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | DLNA, Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.0 |
| Portat USB | USB Type-C USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | GPS, BDS, GLONASS |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e ZTE nubia X 5G
Pyetjet më të shpeshta
-
A është ZTE nubia X 5G i disponueshëm në dyqane?
Jo, ZTE nubia X 5G nuk gjendet në dyqane sepse u anulua.
-
Sa është diagonala e ekranit të ZTE nubia X 5G?
Ekrani i ZTE nubia X 5G mat 6.26 inç.
-
Sa kamera ka ZTE nubia X 5G?
ZTE nubia X 5G ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e dyfishtë për selfie.