ZTE nubia A75

  • Sistemi operativ Android 15
  • Ekrani 6.52 inç 720x1600 pikselë
  • Bateria 5000 mAh
  • Performanca 4GB RAM Helio P22
  • Kamera 13MP 1080p
  • Memoria 32GB

Specifikimet e ZTE nubia A75

Përgjithshme

Emri i markës ZTE
Modeli nubia A75
I prezantuar E Enjte 01 Shkurt 2024
I hedhur në treg E Enjte 01 Shkurt 2024
Statusi Në shitje
Çmimet €80

Dizajni

Lartësia 164 mm (6.46 inç)
Gjerësia 76 mm (2.99 inç)
Trashësia 9 mm (0.35 inç)
Pesha 170 g (6.00 oz)
Materialet Mbrapa: Plastik
Kornizë: Plastik
Përpara: Xham
Ngjyrat Gri

Ekrani

Lloji i ekranit IPS LCD
Madhësia e ekranit 6.52 inç
Rezolucioni 720 × 1600 pikselë
Raporti i aspektit 20:9
Dendësia e pikselëve 269 ppi
Raporti ekran-trup ≈ 82.3%
Ekran me prekje Po
Veçoritë e ekranit Ekran me prekje kapacitiv
Ekran me shumë prekje

Hardueri

Çipseti MediaTek Helio P22
Bërthamat e CPU-së 8
Teknologjia e procesorit 12 nm
Frekuenca maksimale e CPU-së 2.0 GHz
Arkitektura e CPU-së 64-bit
Mikroarkitektura 4x 2.0 GHz – Cortex-A53
4x 1.5 GHz – Cortex-A53
Lloji i memories LPDDR4X
GPU IMG PowerVR GE8320
RAM 4GB
Memoria 32GB
Variantet 32GB 4GB RAM
Memorie e zgjerueshme Po
Vend për kartë microSDXC

Softueri

Sistemi operativ Android 15 (Vanilla Ice Cream)

Kamera e pasme

Mbështetje për kamerën Po
Kamerë trefishe 13 MP
2 MP
2 MP ( Lentë ndihmëse )
Mbështetje për blicin Po
Lloji i blicit Blic LED
Veçori Gama e Lartë Dinamike (HDR)
Panoramë
Mbështetje video Po
Rezolucioni i videos 1080p @ 30 fps

Kamera e përparme

Mbështetje për kamerën Po
Kamerë e vetme 8 MP
Mbështetje video Po

Bateria

Kapaciteti 5000 mAh
Shpejtësia e karikimit me kabllo 10 W

Rrjetet

Kartat SIM SIM e vetme (Nano-SIM)
Shpejtësia e të dhënave LTE, HSPA
Bandat 2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Bandat 3G HSPA: 850 / 1900 / 2100 MHz
Bandat 4G LTE: b2 (1900), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b12 (700), b13 (700), b66 (1700), b71 (600 MHz)

Lidhjet

Mbështetje Wi-Fi Po ( Wi-Fi 5 )
Standardet Wi-Fi 802.11/a/b/g/n/ac
Veçoritë e Wi-Fi-së Dual-band
Mbështetje Bluetooth Po, v5.0
Portat USB USB Type-C 2.0
Lidhja USB Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS)
Mbështetje GPS Po
Veçoritë e GPS-it GPS
Mbështetje NFC Jo

Multimedia

Altoparlant i integruar Po
Foleja e kufjeve Po

Veçori

Sensorët Akselerometër
Sensori i gjurmëve të gishtave në pjesën e pasme

Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.

Fotot e ZTE nubia A75

Pyetjet më të shpeshta

  • Cili është çmimi i ZTE nubia A75?

    Çmimi i ZTE nubia A75 është rreth €80 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.

  • Kur është hedhur në treg ZTE nubia A75?

    ZTE nubia A75 u vu në shitje më E Enjte 01 Shkurt 2024.

  • A është ZTE nubia A75 i disponueshëm në dyqane?

    Po, ZTE nubia A75 shitet ende sepse është në prodhim.

  • Sa peshon ZTE nubia A75?

    ZTE nubia A75 peshon rreth 170 gramë.

  • Sa është diagonala e ekranit të ZTE nubia A75?

    Ekrani i ZTE nubia A75 mat 6.52 inç.

  • A mbështet ZTE nubia A75 rrjetet 5G?

    Jo, ZTE nubia A75 nuk mbështet 5G.

  • Sa kamera ka ZTE nubia A75?

    ZTE nubia A75 ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.