Yezz Art 2 Pro
Specifikimet e Yezz Art 2 Pro
Përgjithshme
| Emri i markës | Yezz |
| Modeli | Art 2 Pro |
| I prezantuar | E Enjte 01 Korrik 2021 |
| I hedhur në treg | E Enjte 01 Korrik 2021 |
| Statusi | Jashtë prodhimit |
| Çmimet | €120 |
Dizajni
| Lartësia | 164.2 mm (6.46 inç) |
| Gjerësia | 76.3 mm (3.00 inç) |
| Trashësia | 8.8 mm (0.35 inç) |
| Pesha | 188 g (6.63 oz) |
| Materialet | Prapa: Alumini Korniza: Alumini Përpara: Xham |
| Ngjyrat | Ngjyra Blu Arktike, Graphite Black Color |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.53 inç |
| Rezolucioni | 720 × 1600 pikselë |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 269 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 82.2% |
| Mbrojtja e ekranit | Asahi Glass |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Unisoc SC9863A |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 28 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 1.6 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8322 |
| RAM | 3GB, 4GB |
| Memoria | 64GB, 128GB |
| Variantet | 64GB 3GB RAM 128GB 4GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 16 MP, ƒ/2.0, 1/2.8" Madhësia e sensorit Blic automatik 2 MP 2 MP |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 13 MP, ƒ/2.0 |
Bateria
| Lloji | Li-Ion |
| Kapaciteti | 5000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 10 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Jo |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b7 (2600), b12 (700), b17 (700), b28 (700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Hotspot celular |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v4.2 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | GPS |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Radio FM | Po |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Yezz Art 2 Pro
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Yezz Art 2 Pro?
Çmimi i Yezz Art 2 Pro është rreth €120 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Yezz Art 2 Pro?
Yezz Art 2 Pro u vu në shitje më E Enjte 01 Korrik 2021.
-
A është Yezz Art 2 Pro i disponueshëm në dyqane?
Jo, Yezz Art 2 Pro nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.
-
Sa peshon Yezz Art 2 Pro?
Yezz Art 2 Pro peshon rreth 188 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Yezz Art 2 Pro?
Ekrani i Yezz Art 2 Pro mat 6.53 inç.
-
A mbështet Yezz Art 2 Pro rrjetet 5G?
Jo, Yezz Art 2 Pro nuk mbështet 5G.
-
Sa kamera ka Yezz Art 2 Pro?
Yezz Art 2 Pro ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.