Xiaomi Redmi 15
Specifikimet e Xiaomi Redmi 15
Përgjithshme
| Emri i markës | Xiaomi |
| Modeli | Redmi 15 |
| Emërtim alternativ | 25057RN09E (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Premte 01 Gusht 2025 |
| I hedhur në treg | E Premte 01 Gusht 2025 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | $152 €155.99 £192.95 ₹18,499 |
Dizajni
| Lartësia | 169.5 mm (6.67 inç) |
| Gjerësia | 80.5 mm (3.17 inç) |
| Trashësia | 8.4 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 217 g (7.65 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Plastik Kornizë: Plastik Përpara: xham Gorilla 3 |
| Ngjyrat | E zezë, Gri, E gjelbër |
| Rezistenca | Mbyllur plotësisht ndaj pluhurit dhe rezistent la ujë (kundër shpërthimeve të ujit) |
| Certifikime rezistence | IP64 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.9 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2340 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 144 Hz |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 374 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 85.7% |
| Ndriçimi maksimal | 850 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 3, Mohs niveli 6 |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.3 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 2.3 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Memoria | 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.2 |
| Variantet | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 4GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 15 (Vanilla Ice Cream), Përditësohet në Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | HyperOS 3 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.8 ( Kënd i gjerë ), 1/2.88" Madhësia e sensorit PDAF 2 MP ( Lentë ndihmëse ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 8 MP, ƒ/2.0 ( Kënd i gjerë ) |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Kapaciteti | 7000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 33 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.1 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Sensori i gjurmëve të gishtave anësor Sensor virtual i afërsisë |
| Veçori të veçanta | Furnizim energjie i programueshëm (PPS) Quick Charge 3 USB Power Delivery 2.0 |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Xiaomi Redmi 15
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi 15?
Çmimi i Xiaomi Redmi 15 është rreth €155.99 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Xiaomi Redmi 15?
Xiaomi Redmi 15 u vu në shitje më E Premte 01 Gusht 2025.
-
A është Xiaomi Redmi 15 i disponueshëm në dyqane?
Po, Xiaomi Redmi 15 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Xiaomi Redmi 15?
Xiaomi Redmi 15 peshon rreth 217 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Xiaomi Redmi 15?
Ekrani i Xiaomi Redmi 15 mat 6.9 inç.
-
A mbështet Xiaomi Redmi 15 rrjetet 5G?
Po, Xiaomi Redmi 15 mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Sa kamera ka Xiaomi Redmi 15?
Xiaomi Redmi 15 ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.