Xiaomi Mix Fold 3
Specifikimet e Xiaomi Mix Fold 3
Përgjithshme
| Emri i markës | Xiaomi |
| Modeli | Mix Fold 3 |
| Emërtim alternativ | 2308CPXD0C (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Hënë 14 Gusht 2023 |
| I hedhur në treg | E Hënë 14 Gusht 2023 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €1,150 |
Dizajni
| Lartësia | 161.2 mm (6.35 inç) |
| Gjerësia | 143.3 mm (5.64 inç) |
| Trashësia | 5.3 mm (0.21 inç) |
| Pesha | 255 g (8.99 oz) |
| Materialet | Prapa: qelq ose fibër aramid Korniza: Alumini Përpara: xham (i palosshëm) Përpara: Plastik (Hapur) |
| Ngjyrat | E zezë, Ari |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED, Palosshëm LTPO OLED+ |
| Madhësia e ekranit | 8.03 inç |
| Rezolucioni | 1916 × 2160 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Dendësia e pikselëve | 360 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 89.4% |
| Ndriçimi maksimal | 1300 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass Victus 2 |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra Ekran me prekje kapacitive Dolby Vision HDR10+ Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 4 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 3.36 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 3.36 GHz – Cortex-X3 2x 2.8 GHz – Cortex-A715 2x 2.8 GHz – Cortex-A710 3x 2.0 GHz – Cortex-A510 |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 740 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Memoria | 256GB, 512GB, 1TB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.0 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 13 (Tiramisu), Përditësohet në Android 14 (Upside Down Cake) |
| Ndërfaqja | HyperOS |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë katërfishe | 50 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/1.49" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 10 MP, ƒ/2.0, 75 mm ( Telefoto ), 1.0 μm, x3.2 Zmadhim optik, 1/3.94" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 10 MP, ƒ/2.9, 115 mm ( Telefoto ), 1.0 μm, x5 Zmadhim optik, 1/3.94" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 120° ( Ultra e gjerë ), 1.12 μm, 1/3.1" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Sensor spektri ngjyrash Gama e Lartë Dinamike (HDR) Lentet Leica Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 24 fps 2160p @ 24/30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960/1920 fps |
| Veçoritë e videos | Dolby Vision, HDR |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 20 MP, ƒ/2.3, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/4.0" Madhësia e sensorit E njëjta kamerë në kapakun e pasmë |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30/60 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 4800 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 67 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 50 W |
| Veçori | Karikim me kabllo nga 0-100% për 40 minuta (siç është shpallur) Karikim pa tel nga 0-100% për 55 minuta (siç është shpallur) |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.3 |
| Portat USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS (G1), GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Audio pa tel Hi-Res, Altoparlantë stereo, Rregulluar nga Harman Kardon |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Barometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie |
| Veçori të veçanta | Quick Charge 4 USB Power Delivery 3.0 |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Xiaomi Mix Fold 3
Video recensione
Fotot e Xiaomi Mix Fold 3
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Xiaomi Mix Fold 3?
Çmimi i Xiaomi Mix Fold 3 është rreth €1,150 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Xiaomi Mix Fold 3?
Xiaomi Mix Fold 3 u vu në shitje më E Hënë 14 Gusht 2023.
-
A është Xiaomi Mix Fold 3 i disponueshëm në dyqane?
Po, Xiaomi Mix Fold 3 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Xiaomi Mix Fold 3?
Xiaomi Mix Fold 3 peshon rreth 255 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Xiaomi Mix Fold 3?
Ekrani i Xiaomi Mix Fold 3 mat 8.03 inç.
-
A mbështet Xiaomi Mix Fold 3 rrjetet 5G?
Po, Xiaomi Mix Fold 3 mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n3, n5, n8, n28, n38, n40, n41, n77, n78, n79.
-
Sa kamera ka Xiaomi Mix Fold 3?
Xiaomi Mix Fold 3 ka Kamerë katërfishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.