Xiaomi Mi Play
Specifikimet e Xiaomi Mi Play
Përgjithshme
| Emri i markës | Xiaomi |
| Modeli | Mi Play |
| Emërtim alternativ | M1901F9E (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Shtunë 01 Dhjetor 2018 |
| I hedhur në treg | E Shtunë 01 Dhjetor 2018 |
| Statusi | Jashtë prodhimit |
| Çmimet | €170 |
Dizajni
| Lartësia | 147.8 mm (5.82 inç) |
| Gjerësia | 71.9 mm (2.83 inç) |
| Trashësia | 7.8 mm (0.31 inç) |
| Pesha | 150 g (5.29 oz) |
| Ngjyrat | E zezë, Ngjyra blu e ëndrrave, Ari twilight |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 5.84 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2280 pikselë |
| Raporti i aspektit | 19:9 |
| Dendësia e pikselëve | 432 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 80.1% |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Helio P35 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 16 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2300 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Memoria | 64GB, 128GB |
| Lloji i memories së brendshme | eMMC 5.1 |
| Variantet | 64GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 9.0 (Pie) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 12 MP, ƒ/2.2 PDAF 2 MP ( Lentë ndihmëse ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Flesh automatik Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme Zoom dixhital Kompensimi i ekspozimit Zbulimi i fytyrës Gama e Lartë Dinamike (HDR) Cilësimet ISO Panoramë Trokit për të fokusuar |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 8 MP |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Ion |
| Kapaciteti | 3000 mAh |
| Heqshmëria | E pazëvendësueshme |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 10 W |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v4.2 |
| Portat USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GLONASS, GPS |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Radio FM | Po |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Xiaomi Mi Play
Video recensione
Fotot e Xiaomi Mi Play
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Xiaomi Mi Play?
Çmimi i Xiaomi Mi Play është rreth €170 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Xiaomi Mi Play?
Xiaomi Mi Play u vu në shitje më E Shtunë 01 Dhjetor 2018.
-
A është Xiaomi Mi Play i disponueshëm në dyqane?
Jo, Xiaomi Mi Play nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.
-
Sa peshon Xiaomi Mi Play?
Xiaomi Mi Play peshon rreth 150 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Xiaomi Mi Play?
Ekrani i Xiaomi Mi Play mat 5.84 inç.
-
Sa kamera ka Xiaomi Mi Play?
Xiaomi Mi Play ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.