Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Specifikimet e Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Përgjithshme
| Emri i markës | Xiaomi |
| Modeli | Mi 9 Pro 5G |
| I prezantuar | E Diel 01 Shtator 2019 |
| I hedhur në treg | E Diel 01 Shtator 2019 |
| Statusi | Jashtë prodhimit |
| Çmimet | €600 |
Dizajni
| Lartësia | 157.2 mm (6.19 inç) |
| Gjerësia | 74.6 mm (2.94 inç) |
| Trashësia | 8.5 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 196 g (6.91 oz) |
| Materialet | Prapa: Gorilla Glass 5 Korniza: Alumini Përpara: xham Gorilla 6 |
| Ngjyrat | Ngjyra e bardhë e ëndrrave, Titanium i zi |
Ekrani
| Lloji i ekranit | Super AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.39 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2340 pikselë |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 403 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 85.5% |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 6 |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive HDR10 Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 855+ |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 7 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.96 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 2.96 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Memoria | 128GB, 256GB, 512GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 3.0 |
| Variantet | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 10 (Quince Tart) |
| Ndërfaqja | MIUI 11 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 48 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/2.0" Madhësia e sensorit PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 54 mm ( Telefoto ), 1.0 μm, x2 Zmadhim optik, 1/3.6" Madhësia e sensorit PDAF 16 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Ultra e gjerë ), 1.0 μm, 1/3.0" Madhësia e sensorit Blic automatik |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED |
| Veçori | Autofokus me lazer Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 960/30/120/240 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 20 MP, ƒ/2.0 ( Kënd i gjerë ), 0.9 μm, 1/3" Madhësia e sensorit |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 4000 mAh |
| Heqshmëria | E pazëvendësueshme |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 40 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 30 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G (2+ Gbps DL), LTE (7CA) Cat20 2000/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b41 (2500 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n41 (2500), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | DLNA, Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.0 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Video recensione
Fotot e Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Xiaomi Mi 9 Pro 5G?
Çmimi i Xiaomi Mi 9 Pro 5G është rreth €600 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Xiaomi Mi 9 Pro 5G?
Xiaomi Mi 9 Pro 5G u vu në shitje më E Diel 01 Shtator 2019.
-
A është Xiaomi Mi 9 Pro 5G i disponueshëm në dyqane?
Jo, Xiaomi Mi 9 Pro 5G nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.
-
Sa peshon Xiaomi Mi 9 Pro 5G?
Xiaomi Mi 9 Pro 5G peshon rreth 196 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Xiaomi Mi 9 Pro 5G?
Ekrani i Xiaomi Mi 9 Pro 5G mat 6.39 inç.
-
Sa kamera ka Xiaomi Mi 9 Pro 5G?
Xiaomi Mi 9 Pro 5G ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.