Xiaomi 17
Specifikimet e Xiaomi 17
Përgjithshme
| Emri i markës | Xiaomi |
| Modeli | 17 |
| Emërtim alternativ | 25113PN0EG (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Enjte 25 Shtator 2025 |
| I hedhur në treg | E Shtunë 27 Shtator 2025 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | £899 €939 |
Dizajni
| Lartësia | 151.1 mm (5.95 inç) |
| Gjerësia | 71.8 mm (2.83 inç) |
| Trashësia | 8.1 mm (0.32 inç) |
| Pesha | 191 g (6.74 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Qelq Korniza: Alumini Pjesa e përparme: Xiaomi Dragon Crystal Glass |
| Ngjyrat | E zezë, Blu, E gjelbër, Rozë, E bardhë |
| Rezistenca | Mbyllur plotësisht ndaj pluhurit dhe rezistent ndaj ujit (zhytshmë deri në 1,5 m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP68 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | LTPO AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.3 inç |
| Rezolucioni | 1220 × 2656 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 2160 Hz |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 460 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 91.1% |
| Ndriçimi maksimal | 3500 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Mohs niveli 6, Xhami Xiaomi Dragon Crystal (Kinë), Xhami Xiaomi Shield |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | 2160Hz PWM Dimming 68 miliardë ngjyra Ekran me prekje kapacitive Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 3 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 4.6 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Memoria | 256GB, 512GB, 1TB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.1 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava), me deri në 4 përditësime të mëdha Android |
| Ndërfaqja | HyperOS 3 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 50 MP, ƒ/1.7, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 1.2 μm, 1/1.31" Madhësia e sensorit Dual-Pixel PDAF Stabilizim optik i imazhit (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 60 mm ( Telefoto ), 0.64 μm, x2.6 Zmadhim optik, 1/2.76" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF (10cm - ∞) 50 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 102° ( Ultra e gjerë ), 0.64 μm, 1/2.76" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED Dual-Tone |
| Veçori | Sensor spektri ngjyrash Gama e Lartë Dinamike (HDR) Autofokus me lazer Lentja Leica Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps 720p @ 1920 fps |
| Veçoritë e videos | 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG, Gyro-EIS, HDR, HDR10+ |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 50 MP, ƒ/2.2, 21 mm ( Kënd i gjerë ), 0.61 μm, 1/2.88" Madhësia e sensorit PDAF |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS, HDR10+ |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion (Ndërkombëtare) Si/C Li-Ion (China) |
| Kapaciteti | 6330 mAh (Ndërkombëtare) 7000 mAh (China) |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 100 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 50 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt Karikim pa tel në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 3.2 DisplayPort USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Dolby Atmos, Audio pa tel Hi-Res, Teknologjia Snapdragon Sound, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Barometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensor gjurmësh ultrasonik nën ekran |
| Veçori të veçanta | Furnizim energjie i programueshëm (PPS) Quick Charge 3+ USB Power Delivery 3.0 |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Xiaomi 17
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Xiaomi 17?
Çmimi i Xiaomi 17 është rreth €939 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Xiaomi 17?
Xiaomi 17 u vu në shitje më E Shtunë 27 Shtator 2025.
-
A është Xiaomi 17 i disponueshëm në dyqane?
Po, Xiaomi 17 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Xiaomi 17?
Xiaomi 17 peshon rreth 191 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Xiaomi 17?
Ekrani i Xiaomi 17 mat 6.3 inç.
-
A mbështet Xiaomi 17 rrjetet 5G?
Po, Xiaomi 17 mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n77, n78, n80, n81, n83, n84, n89.
-
Sa kamera ka Xiaomi 17?
Xiaomi 17 ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.