Wiko T10
Specifikimet e Wiko T10
Përgjithshme
| Emri i markës | Wiko |
| Modeli | T10 |
| Emërtim alternativ | W-V673-01 (Ndërkombëtare) W-V673-02 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Enjte 26 Maj 2022 |
| I hedhur në treg | E Enjte 26 Maj 2022 |
| Statusi | Në shitje |
Dizajni
| Lartësia | 163.9 mm (6.45 inç) |
| Gjerësia | 75.8 mm (2.98 inç) |
| Trashësia | 9 mm (0.35 inç) |
| Pesha | 192 g (6.77 oz) |
| Ngjyrat | E zezë, E gjelbër |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.5 inç |
| Rezolucioni | 720 × 1600 pikselë |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 270 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 82.1% |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Helio A22 |
| Bërthamat e CPU-së | 4 |
| Teknologjia e procesorit | 16 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.0 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | Cortex-A53 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR |
| RAM | 2GB |
| Memoria | 64GB |
| Variantet | 64GB 2GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 13 MP Flesh automatik |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 5 MP |
Bateria
| Lloji | Li-Ion |
| Kapaciteti | 5000 mAh |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b01, b2 (1900), b02, b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b13 (700), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Hotspot celular |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.0 |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Radio FM | Po |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Wiko T10
Pyetjet më të shpeshta
-
Kur është hedhur në treg Wiko T10?
Wiko T10 u vu në shitje më E Enjte 26 Maj 2022.
-
A është Wiko T10 i disponueshëm në dyqane?
Po, Wiko T10 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Wiko T10?
Wiko T10 peshon rreth 192 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Wiko T10?
Ekrani i Wiko T10 mat 6.5 inç.
-
A mbështet Wiko T10 rrjetet 5G?
Jo, Wiko T10 nuk mbështet 5G.
-
Sa kamera ka Wiko T10?
Wiko T10 ka Kamerë e vetme në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.