Vivo Y37
Specifikimet e Vivo Y37
Përgjithshme
| Emri i markës | Vivo |
| Modeli | Y37 |
| Emërtim alternativ | V2357A (Ndërkombëtare) V2357EA (Ndërkombëtare) V2407 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Hënë 15 Korrik 2024 |
| I hedhur në treg | E Enjte 01 Gusht 2024 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €150 |
Dizajni
| Lartësia | 163.6 mm (6.44 inç) |
| Gjerësia | 75.6 mm (2.98 inç) |
| Trashësia | 8.4 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 185 g (6.53 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Plastik Kornizë: Plastik Përpara: Xham |
| Ngjyrat | E zezë, Blu, E gjelbër, Vjollce, E kuqe |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit Rezistent ndaj ujit (kundër spërkatjeve me ujë) |
| Certifikime rezistence | IP54 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.56 inç |
| Rezolucioni | 720 × 1612 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 90 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 269 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 83.6% |
| Ndriçimi maksimal | 840 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Dimensity 6300 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.4 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 2.4 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB, 12GB |
| Memoria | 64GB, 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | eMMC 5.1 |
| Variantet | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 14 (Upside Down Cake) |
| Ndërfaqja | Funtouch OS 14 (ndërkombëtar), OriginOS 4 (Kinë) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 13 MP, ƒ/2.2, 25 mm ( Kënd i gjerë ), 1.12 μm Autofokus (AF) 0.08 MP ( Lentë ndihmëse ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 5 MP, ƒ/2.2 ( Kënd i gjerë ), 1.12 μm, 1/5.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Ion |
| Kapaciteti | 5000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 15 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Radio FM | Po |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Sensor afërsie Sensori i gjurmëve të gishtave anësor |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Vivo Y37
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Vivo Y37?
Çmimi i Vivo Y37 është rreth €150 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Vivo Y37?
Vivo Y37 u vu në shitje më E Enjte 01 Gusht 2024.
-
A është Vivo Y37 i disponueshëm në dyqane?
Po, Vivo Y37 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Vivo Y37?
Vivo Y37 peshon rreth 185 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Vivo Y37?
Ekrani i Vivo Y37 mat 6.56 inç.
-
A mbështet Vivo Y37 rrjetet 5G?
Po, Vivo Y37 mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n3, n5, n8, n28, n40, n41, n77, n78.
-
Sa kamera ka Vivo Y37?
Vivo Y37 ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.