Vivo X300 FE
Specifikimet e Vivo X300 FE
Përgjithshme
| Emri i markës | Vivo |
| Modeli | X300 FE |
| Emërtim alternativ | V2537 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Enjte 16 Prill 2026 |
| I hedhur në treg | E Mërkurë 29 Prill 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €999 ₹79,999 |
Dizajni
| Lartësia | 150.8 mm (5.94 inç) |
| Gjerësia | 71.8 mm (2.83 inç) |
| Trashësia | 8.2 mm (0.32 inç) |
| Pesha | 190 g (6.70 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Qelq Korniza: Alumini Përpara: Xham |
| Ngjyrat | E zezë, E gjelbër, Vjollce, E bardhë |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (përballon avionët me ujë me presion të lartë; zhytës deri në 1.5m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP68, IP69 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | LTPO AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.31 inç |
| Rezolucioni | 1216 × 2640 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 461 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 90.2% |
| Ndriçimi maksimal | 5000 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Mohs niveli 4 |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra 2160Hz PWM Dimming Ekran me prekje kapacitiv HDR10+ Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 3 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 3800 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 12GB |
| Memoria | 256GB, 512GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.1 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava), me deri në 5 përditësime të mëdha Android |
| Ndërfaqja | OriginOS 6 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 50 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/1.56" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.7, 73 mm ( Telefoto periskopike ), 0.8 μm, x3 Zmadhim optik, 1/1.95" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 115° ( Ultra e gjerë ), 1.12 μm, 1/4.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED me shumë fokus |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë Optikë Zeiss |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS, Stabilizim optik i imazhit (OIS) |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 50 MP, ƒ/2.0, 20 mm ( Kënd i gjerë ), 0.64 μm, 1/2.76" Madhësia e sensorit Autofokus (AF) |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Optikë Zeiss |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 6500 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 90 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 40 W |
| Veçori | Karikim bypass Karikim i kableve në drejtim të kundërt Karikim pa tel në drejtim të kundërt Karikim me kabllo nga 0-100% për 55 minuta (siç është reklamuar) |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensor gjurmësh ultrasonik nën ekran |
| Veçori të veçanta | Lente shtesë opsionale me zoom: 200 mm, zoom optik 2.35x, optikë Zeiss USB Power Delivery |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Vivo X300 FE
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Vivo X300 FE?
Çmimi i Vivo X300 FE është rreth €999 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Vivo X300 FE?
Vivo X300 FE u vu në shitje më E Mërkurë 29 Prill 2026.
-
A është Vivo X300 FE i disponueshëm në dyqane?
Po, Vivo X300 FE shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Vivo X300 FE?
Vivo X300 FE peshon rreth 190 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Vivo X300 FE?
Ekrani i Vivo X300 FE mat 6.31 inç.
-
A mbështet Vivo X300 FE rrjetet 5G?
Po, Vivo X300 FE mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78.
-
Sa kamera ka Vivo X300 FE?
Vivo X300 FE ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.