Vivo X100 Ultra
Specifikimet e Vivo X100 Ultra
Përgjithshme
| Emri i markës | Vivo |
| Modeli | X100 Ultra |
| Emërtim alternativ | V2366GA (Ndërkombëtare) V2366HA (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Hënë 13 Maj 2024 |
| I hedhur në treg | E Martë 28 Maj 2024 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €980 |
Dizajni
| Lartësia | 164.1 mm (6.46 inç) |
| Gjerësia | 75.6 mm (2.98 inç) |
| Trashësia | 9.2 mm (0.36 inç) |
| Pesha | 229 g (8.08 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Qelq Korniza: Alumini Përpara: Xham |
| Ngjyrat | Gri, Titan, E bardhë |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (përballon avionët me ujë me presion të lartë; zhytës deri në 1.5m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP69, IP68 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | LTPO AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.78 inç |
| Rezolucioni | 1440 × 3200 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 517 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 89.8% |
| Ndriçimi maksimal | 3000 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra Ekran me prekje kapacitive Dolby Vision Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 4 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 3.3 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 3.3 GHz – Cortex-X4 3x 3.15 GHz – Cortex-A720 2x 2.96 GHz – Cortex-A720 2x 2.26 GHz – Cortex-A520 |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 750 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Memoria | 256GB, 512GB, 1TB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.0 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 14 (Upside Down Cake), Përditësohet në Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| Ndërfaqja | OriginOS 4 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 50 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 1.6 μm, 1/0.98" Madhësia e sensorit Dual-Pixel PDAF gimbal OIS 200 MP, ƒ/2.7, 85 mm ( Telefoto periskopike ), 0.56 μm, x3.7 Zmadhim optik, 1/1.4" Madhësia e sensorit Multi-Directional PDAF Stabilizim optik i imazhit (OIS) 50 MP, ƒ/2.2, 14 mm, 116° ( Ultra e gjerë ), 0.8 μm, 1/2.0" Madhësia e sensorit Autofokus (AF) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | 3D LUT import Sensor spektri ngjyrash Gama e Lartë Dinamike (HDR) Autofokus me lazer Panoramë Optikë Zeiss Mbulesa lente Zeiss T* |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Veçoritë e videos | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 50 MP, ƒ/2.5, 24 mm ( Kënd i gjerë ), 0.64 μm, 1/2.76" Madhësia e sensorit Autofokus (AF) |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 5500 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 80 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 30 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.4 |
| Portat USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensor optik i shenjës së gishtit nën ekran |
| Veçori të veçanta | SOS emergjence përmes satelitit (mesazhe dhe thirrje) - i disponueshëm vetëm në modelin 16 GB + 1 TB |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Vivo X100 Ultra
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Vivo X100 Ultra?
Çmimi i Vivo X100 Ultra është rreth €980 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Vivo X100 Ultra?
Vivo X100 Ultra u vu në shitje më E Martë 28 Maj 2024.
-
A është Vivo X100 Ultra i disponueshëm në dyqane?
Po, Vivo X100 Ultra shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Vivo X100 Ultra?
Vivo X100 Ultra peshon rreth 229 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Vivo X100 Ultra?
Ekrani i Vivo X100 Ultra mat 6.78 inç.
-
A mbështet Vivo X100 Ultra rrjetet 5G?
Po, Vivo X100 Ultra mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78, n79.
-
Sa kamera ka Vivo X100 Ultra?
Vivo X100 Ultra ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.