Vivo T5
Specifikimet e Vivo T5
Përgjithshme
| Emri i markës | Vivo |
| Modeli | T5 |
| Emërtim alternativ | V2545 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Premte 29 Maj 2026 |
| I hedhur në treg | E Premte 29 Maj 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €290 |
Dizajni
| Lartësia | 166.6 mm (6.56 inç) |
| Gjerësia | 78.4 mm (3.09 inç) |
| Trashësia | 8.4 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 219 g (7.73 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Plastik Kornizë: Plastik Përpara: Xham |
| Ngjyrat | E zezë, Ari |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (përballon avionët me ujë me presion të lartë; zhytës deri në 1.5m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP68, IP69 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.75 inç |
| Rezolucioni | 720 × 1570 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 256 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 85.3% |
| Ndriçimi maksimal | 1250 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Nuk garanton fortësi ose përdorim në kushte ekstreme, Në përputhje me MIL-STD-810H |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitiv Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen 2 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2900 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 4x 2.9 GHz – Cortex-A73 4x 1.9 GHz – Cortex-A53 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 8GB |
| Memoria | 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 3.1 |
| Variantet | 256GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | OriginOS 6 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/2.0 ( Kënd i gjerë ) 2 MP, ƒ/2.4 ( Thellësi ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 32 MP, ƒ/2.45 ( Kënd i gjerë ) |
| Mbështetje video | Po |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 7200 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 44 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b13 (700), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.1 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensori i gjurmëve të gishtave anësor |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Vivo T5
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Vivo T5?
Çmimi i Vivo T5 është rreth €290 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Vivo T5?
Vivo T5 u vu në shitje më E Premte 29 Maj 2026.
-
A është Vivo T5 i disponueshëm në dyqane?
Po, Vivo T5 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Vivo T5?
Vivo T5 peshon rreth 219 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Vivo T5?
Ekrani i Vivo T5 mat 6.75 inç.
-
A mbështet Vivo T5 rrjetet 5G?
Jo, Vivo T5 nuk mbështet 5G.
-
Sa kamera ka Vivo T5?
Vivo T5 ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.