Menu

Tema

Gjuha

Ulefone Armor 34 Pro 4
Ulefone

Ulefone Armor 34 Pro

  • Sistemi operativ Android 15
  • Ekrani 6.95 inç 1080x2460 pikselë
  • Bateria 25500 mAh Li-Poly
  • Performanca 16GB RAM Dimensity 7300
  • Kamera 64MP 2160p
  • Memoria 512GB UFS 3.1

Specifikimet e Ulefone Armor 34 Pro

Përgjithshme

Emri i markës
Ulefone
Modeli
Armor 34 Pro
I prezantuar
E Hënë 03 Mars 2025
I hedhur në treg
E Diel 01 Qershor 2025
Statusi
Në shitje
Çmimet
€640

Dizajni

Lartësia
183.1 mm (7.21 inç)
Gjerësia
86.6 mm (3.41 inç)
Trashësia
32.7 mm (1.29 inç)
Pesha
825 g (29.10 oz)
Ngjyrat
E zezë
Rezistenca
Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (përballon avionët me ujë me presion të lartë; zhytës deri në 1.5m për 30 minuta)
Certifikime rezistence
IP68, IP69K

Ekrani

Lloji i ekranit
IPS LCD
Madhësia e ekranit
6.95 inç
Rezolucioni
1080 × 2460 pikselë
Shpejtësia e rifreskimit
120 Hz
Dendësia e pikselëve
387 ppi
Raporti ekran-trup
≈ 72.3%
Ndriçimi maksimal
600 cd/m²
Mbrojtja e ekranit
Xhami Corning Gorilla Glass 5, Në përputhje me MIL-STD-810H
Ekran me prekje
Po
Skaj pa korniza
Jo
Veçoritë e ekranit
1 miliard ngjyra
Ekran me prekje kapacitiv
Ekran me shumë prekje

Hardueri

Çipseti
MediaTek Dimensity 7300
Bërthamat e CPU-së
8
Teknologjia e procesorit
4 nm
Frekuenca maksimale e CPU-së
2500 MHz
Arkitektura e CPU-së
64-bit
Mikroarkitektura
4x 2.5 GHz – Cortex-A78
4x 2.0 GHz – Cortex-A55
Lloji i memories
LPDDR5
GPU
ARM Mali-G615 MC2
RAM
16GB
Memoria
512GB
Lloji i memories së brendshme
UFS 3.1
Variantet
512GB 16GB RAM
Memorie e zgjerueshme
Po
Vend për kartë
microSDXC

Softueri

Sistemi operativ
Android 15 (Vanilla Ice Cream)

Kamera e pasme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë trefishe
50 MP, ƒ/2.0 ( Kënd i gjerë ), 1.2 μm, 1/1.3" Madhësia e sensorit
PDAF

64 MP, ƒ/1.8 ( Shikim nate ), 0.7 μm, 1/2.0" Madhësia e sensorit
4 drita infra të kuqe

50 MP, ƒ/2.2, 117° ( Ultra e gjerë ), 0.64 μm, 1/2.76" Madhësia e sensorit
Autofokus (AF)
Mbështetje për blicin
Po
Lloji i blicit
Blic Dual-LED
Veçori
Gama e Lartë Dinamike (HDR)
Panoramë
Mbështetje video
Po
Rezolucioni i videos
2160p @ 30 fps
1080p @ 30/60 fps
Veçoritë e videos
Gyro-EIS

Kamera e përparme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë e vetme
32 MP, ƒ/2.5 ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/2.8" Madhësia e sensorit
Mbështetje video
Po
Rezolucioni i videos
1080p @ 30 fps

Bateria

Lloji
Li-Poly
Kapaciteti
25500 mAh
Shpejtësia e karikimit me kabllo
66 W
Veçori
Karikim i kableve në drejtim të kundërt

Rrjetet

Kartat SIM
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Mbështetje VoLTE
Po
Shpejtësia e të dhënave
5G, LTE, HSPA
Bandat 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
CDMA: 800 / 1900 MHz
Bandat 3G
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz
Bandat 4G
LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz)
Bandat 5G
5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz)

Lidhjet

Mbështetje Wi-Fi
Po ( Wi-Fi 6 )
Standardet Wi-Fi
802.11/a/b/g/n/ac/ax
Veçoritë e Wi-Fi-së
Tri-band
Mbështetje Bluetooth
Po, v5.4
Portat USB
USB Type-C 2.0
USB On-The-Go
Lidhja USB
Pinat e karikimit ose të lidhësit të aksesorëve, Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS)
Mbështetje GPS
Po
Veçoritë e GPS-it
BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, NavIC, QZSS
Mbështetje NFC
Po

Multimedia

Altoparlant i integruar
Po
Foleja e kufjeve
Po
Radio FM
Po

Veçori

Sensorët
Akselerometër
Barometër
Busullë
Xhiroskop
Sensor afërsie
Sensori i gjurmëve të gishtave anësor
Veçori të veçanta
Konektor aksesorësh (endoskop, mikroskop Ulefone)
Ventilator ftohës i integruar
Elektrik dore i dedikuar me 1000 lumen
LED e pasme me ndriçim të lartë (150 lumen)
Drita njoftuese RGB

Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.

Fotot e Ulefone Armor 34 Pro

Pyetjet më të shpeshta

Cili është çmimi i Ulefone Armor 34 Pro?

Çmimi i Ulefone Armor 34 Pro është rreth €640 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.

Kur është hedhur në treg Ulefone Armor 34 Pro?

Ulefone Armor 34 Pro u vu në shitje më E Diel 01 Qershor 2025.

A është Ulefone Armor 34 Pro i disponueshëm në dyqane?

Po, Ulefone Armor 34 Pro shitet ende sepse është në prodhim.

Sa peshon Ulefone Armor 34 Pro?

Ulefone Armor 34 Pro peshon rreth 825 gramë.

Sa është diagonala e ekranit të Ulefone Armor 34 Pro?

Ekrani i Ulefone Armor 34 Pro mat 6.95 inç.

A mbështet Ulefone Armor 34 Pro rrjetet 5G?

Po, Ulefone Armor 34 Pro mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n79.

Sa kamera ka Ulefone Armor 34 Pro?

Ulefone Armor 34 Pro ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.