Menu

Tema

Gjuha

TCL NxtPaper 60 Ultra 4
TCL

TCL NxtPaper 60 Ultra

  • Sistemi operativ Android 15
  • Ekrani 7.2 inç 1080x2340 pikselë
  • Bateria 5200 mAh
  • Performanca 12GB RAM Dimensity 7400
  • Kamera 50MP 2160p
  • Memoria 256/512GB

Specifikimet e TCL NxtPaper 60 Ultra

Përgjithshme

Emri i markës
TCL
Modeli
NxtPaper 60 Ultra
Emërtim alternativ
T951K
T951P
T951P1
I prezantuar
E Enjte 04 Shtator 2025
I hedhur në treg
E Enjte 18 Shtator 2025
Statusi
Në shitje
Çmimet
£349.99
€383

Dizajni

Lartësia
174.5 mm (6.87 inç)
Gjerësia
81.2 mm (3.20 inç)
Trashësia
7.6 mm (0.30 inç)
Pesha
227 g (8.01 oz)
Materialet
Mbrapa: Plastik
Kornizë: Plastik
Përpara: Xham
Ngjyrat
E zezë, E bardhë
Rezistenca
Mbyllur plotësisht ndaj pluhurit dhe rezistent ndaj ujit (zhytshmë deri në 1,5 m për 30 minuta)
Certifikime rezistence
IP68
Veçoritë e dizajnit
Mbështetje për stilus

Ekrani

Lloji i ekranit
IPS LCD
Madhësia e ekranit
7.2 inç
Rezolucioni
1080 × 2340 pikselë
Shpejtësia e rifreskimit
120 Hz
Raporti i aspektit
19.5:9
Dendësia e pikselëve
358 ppi
Raporti ekran-trup
≈ 89.8%
Ekran me prekje
Po
Skaj pa korniza
Po
Veçoritë e ekranit
Ekran me prekje kapacitiv
Ekran me shumë prekje

Hardueri

Çipseti
Mediatek Dimensity 7400
Bërthamat e CPU-së
8
Teknologjia e procesorit
4 nm
Frekuenca maksimale e CPU-së
2600 MHz
Arkitektura e CPU-së
64-bit
Mikroarkitektura
4x 2.6 GHz – Cortex-A78
4x 2.0 GHz – Cortex-A55
Lloji i memories
LPDDR5
GPU
ARM Mali-G615 MC2
RAM
12GB
Memoria
256GB, 512GB
Variantet
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
Memorie e zgjerueshme
Jo

Softueri

Sistemi operativ
Android 15 (Vanilla Ice Cream), me deri në 3 përditësime të mëdha të sistemit operativ

Kamera e pasme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë trefishe
50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/1.55" Madhësia e sensorit
Stabilizim optik i imazhit (OIS)
PDAF

50 MP, ƒ/2.4, 71 mm ( Telefoto periskopike ), 0.64 μm, x3 Zmadhim optik, 1/2.8" Madhësia e sensorit
Stabilizim optik i imazhit (OIS)
PDAF

8 MP, ƒ/2.2, 112° ( Ultra e gjerë ), 1.12 μm, 1/4.0" Madhësia e sensorit
Mbështetje për blicin
Po
Lloji i blicit
Blic LED
Veçori
Gama e Lartë Dinamike (HDR)
Panoramë
Mbështetje video
Po
Rezolucioni i videos
2160p @ 30 fps
1080p @ 60 fps

Kamera e përparme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë e vetme
32 MP, ƒ/2.0, 28 mm ( Kënd i gjerë ), 0.7 μm, 1/3.1" Madhësia e sensorit
Mbështetje video
Po
Rezolucioni i videos
1440p @ 30 fps

Bateria

Kapaciteti
5200 mAh
Shpejtësia e karikimit me kabllo
33 W
Veçori
Karikim i kableve në drejtim të kundërt
Karikim me kabllo nga 0–50% për 30 minuta (sipas njoftimit)

Rrjetet

Kartat SIM
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM)
Mbështetje VoLTE
Po
Shpejtësia e të dhënave
5G, LTE, HSPA
Bandat 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Bandat 3G
HSPA: 850 / 1700 / 1900 / 2100 MHz
Bandat 4G
LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz)
Bandat 5G
5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz)

Lidhjet

Mbështetje Wi-Fi
Po ( Wi-Fi 6 )
Standardet Wi-Fi
802.11/a/b/g/n/ac/ax
Veçoritë e Wi-Fi-së
Dual-band, Wi-Fi Direct
Mbështetje Bluetooth
Po, v5.4
Portat USB
USB Type-C 2.0
USB On-The-Go
Lidhja USB
Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS)
Mbështetje GPS
Po
Veçoritë e GPS-it
BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5)
Mbështetje NFC
Po

Multimedia

Altoparlant i integruar
Po
Foleja e kufjeve
Jo
Profili audio
Altoparlantë stereo

Veçori

Sensorët
Akselerometër
Barometër
Busullë
Xhiroskop
Sensor afërsie
Sensori i gjurmëve të gishtave anësor
Veçori të veçanta
teknologjia NxtPaper

Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.

Fotot e TCL NxtPaper 60 Ultra

Pyetjet më të shpeshta

Cili është çmimi i TCL NxtPaper 60 Ultra?

Çmimi i TCL NxtPaper 60 Ultra është rreth €383 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.

Kur është hedhur në treg TCL NxtPaper 60 Ultra?

TCL NxtPaper 60 Ultra u vu në shitje më E Enjte 18 Shtator 2025.

A është TCL NxtPaper 60 Ultra i disponueshëm në dyqane?

Po, TCL NxtPaper 60 Ultra shitet ende sepse është në prodhim.

Sa peshon TCL NxtPaper 60 Ultra?

TCL NxtPaper 60 Ultra peshon rreth 227 gramë.

Sa është diagonala e ekranit të TCL NxtPaper 60 Ultra?

Ekrani i TCL NxtPaper 60 Ultra mat 7.2 inç.

A mbështet TCL NxtPaper 60 Ultra rrjetet 5G?

Po, TCL NxtPaper 60 Ultra mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78.

Sa kamera ka TCL NxtPaper 60 Ultra?

TCL NxtPaper 60 Ultra ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.