Samsung Galaxy S20 FE 2022
Specifikimet e Samsung Galaxy S20 FE 2022
Përgjithshme
| Emri i markës | Samsung |
| Modeli | Galaxy S20 FE 2022 |
| Emërtim alternativ | SM-G781NK (Ndërkombëtare) SM-G781NK22 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Premte 01 Prill 2022 |
| I hedhur në treg | E Premte 01 Prill 2022 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €520 |
Dizajni
| Lartësia | 159.8 mm (6.29 inç) |
| Gjerësia | 74.5 mm (2.93 inç) |
| Trashësia | 8.4 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 190 g (6.70 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Plastik Korniza: Alumini Përpara: xham Gorilla 3 |
| Ngjyrat | blu e errët, Vjollce, E bardhë |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit Rezistencë ndaj ujit |
| Certifikime rezistence | IP68 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | Super AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.5 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 405 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 85.7% |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 3 |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive HDR10+ Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 865 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 7 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.84 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 2.84 GHz – Cortex-A77 3x 2.42 GHz – Cortex-A77 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 650 |
| RAM | 6GB |
| Memoria | 128GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 3.1 |
| Variantet | 128GB 6GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 12 (Snow Cone) |
| Ndërfaqja | Samsung One UI 4.1 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Kënd i gjerë ), 1.8 μm, 1/1.76" Madhësia e sensorit Dual-Pixel PDAF Stabilizim optik i imazhit (OIS) 8 MP, ƒ/2.4, 76 mm ( Telefoto ), 1.0 μm, x3 Zmadhim optik, 1/4.5" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) 12 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 123° ( Ultra e gjerë ), 1.12 μm, 1/3.0" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | HDR automatik Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 32 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/2.74" Madhësia e sensorit |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Bateria
| Lloji | Li-Ion |
| Kapaciteti | 4500 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 25 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 15 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
| Veçori | Karikim pa tel Qi Karikim pa tel në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE (5CA) Cat19 1800/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.0 |
| Portat USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Mbështetje për audio me bitrate të lartë, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor optik i shenjës së gishtit nën ekran Sensor virtual i afërsisë |
| Veçori të veçanta | USB Power Delivery 3.0 |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Samsung Galaxy S20 FE 2022
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Samsung Galaxy S20 FE 2022?
Çmimi i Samsung Galaxy S20 FE 2022 është rreth €520 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Samsung Galaxy S20 FE 2022?
Samsung Galaxy S20 FE 2022 u vu në shitje më E Premte 01 Prill 2022.
-
A është Samsung Galaxy S20 FE 2022 i disponueshëm në dyqane?
Po, Samsung Galaxy S20 FE 2022 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Samsung Galaxy S20 FE 2022?
Samsung Galaxy S20 FE 2022 peshon rreth 190 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Samsung Galaxy S20 FE 2022?
Ekrani i Samsung Galaxy S20 FE 2022 mat 6.5 inç.
-
A mbështet Samsung Galaxy S20 FE 2022 rrjetet 5G?
Po, Samsung Galaxy S20 FE 2022 mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2.
-
Sa kamera ka Samsung Galaxy S20 FE 2022?
Samsung Galaxy S20 FE 2022 ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.