Samsung Galaxy S10e
Specifikimet e Samsung Galaxy S10e
Përgjithshme
| Emri i markës | Samsung |
| Modeli | Galaxy S10e |
| Emërtim alternativ | SM-G970F/DS (Ndërkombëtare) SM-G970U (Shtetet e Bashkuara) SM-G970W (Kanadaja) SM-G970F (Ndërkombëtare) SM-G9700 (Ndërkombëtare) SM-G970U1 (Ndërkombëtare) SM-G970N (Ndërkombëtare) SM-G970X (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Premte 08 Mars 2019 |
| I hedhur në treg | E Premte 08 Mars 2019 |
| Statusi | Jashtë prodhimit |
| Çmimet | €130 |
Dizajni
| Lartësia | 142.2 mm (5.60 inç) |
| Gjerësia | 69.9 mm (2.75 inç) |
| Trashësia | 7.9 mm (0.31 inç) |
| Pesha | 150 g (5.29 oz) |
| Materialet | Prapa: Gorilla Glass 5 Korniza: Alumini Përpara: xham Gorilla 5 |
| Ngjyrat | Kanaria e verdhë, Ngjyra rozë Flamingo, Prism Black, Prism ngjyrë blu, Prism ngjyrë jeshile, Prizma e Bardhë |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit Rezistencë ndaj ujit |
| Certifikime rezistence | IP68 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | Dynamic AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 5.8 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2280 pikselë |
| Raporti i aspektit | 19:9 |
| Dendësia e pikselëve | 438 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 83.3% |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 5 |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive HDR10+ Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Samsung Exynos 9820 (Ndërkombëtare) Qualcomm Snapdragon 855 (Shtetet e Bashkuara) Qualcomm Snapdragon 855 (Kina) |
| Bërthamat e CPU-së | 8 (Ndërkombëtare) 8 (Shtetet e Bashkuara) 8 (Kina) |
| Teknologjia e procesorit | 8 nm (Ndërkombëtare) 7 nm (Shtetet e Bashkuara) 7 nm (Kina) |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.7 GHz (Ndërkombëtare) 2.84 GHz (Shtetet e Bashkuara) 2.84 GHz (Kina) |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit (Ndërkombëtare) 64-bit (Shtetet e Bashkuara) 64-bit (Kina) |
| Mikroarkitektura | 2x 2.73 GHz – Mongoose M4 2x 2.31 GHz – Cortex-A75 4x 1.95 GHz – Cortex-A55 (Ndërkombëtare) 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Shtetet e Bashkuara) 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Kina) |
| Lloji i memories | LPDDR4X (Ndërkombëtare) LPDDR4X (Shtetet e Bashkuara) LPDDR4X (Kina) |
| GPU | ARM Mali-G76 MP12 (Ndërkombëtare) Qualcomm Adreno 640 (Shtetet e Bashkuara) Qualcomm Adreno 640 (Kina) |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Memoria | 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.1 |
| Variantet | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 9.0 (Pie), Përditësohet në Android 12 (Snow Cone) |
| Ndërfaqja | Samsung One UI 4.1 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 12 MP, 26 mm ( Kënd i gjerë ), 1.4 μm, 1/2.55" Madhësia e sensorit Dual-Pixel PDAF Stabilizim optik i imazhit (OIS) 16 MP, ƒ/2.2, 12 mm ( Ultra e gjerë ), 1.0 μm, 1/3.1" Madhësia e sensorit Video super e qëndrueshme |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | HDR automatik Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme Zoom dixhital Kompensimi i ekspozimit Zbulimi i fytyrës Cilësimet ISO Panoramë Trokit për të fokusuar |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps 720p @ 960 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS, HDR10+, Stabilizim optik i imazhit (OIS), Regjistrimi i zërit stereo |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 10 MP, ƒ/1.9, 26 mm ( Kënd i gjerë ), 1.22 μm, 1/3" Madhësia e sensorit Dual-Pixel PDAF |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Ion |
| Kapaciteti | 3100 mAh |
| Heqshmëria | E pazëvendësueshme |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 15 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 15 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
| Veçori | Karikim pa tel Qi Karikim pa tel në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | SIM e vetme (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE (7CA) Cat20 2000/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.0 |
| Portat USB | USB Type-C 3.1 |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Profili audio | Mbështetje për audio me bitrate të lartë, Altoparlantë stereo, Rregulluar nga AKG |
| Radio FM | Po |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Barometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
| Veçori të veçanta | ANT+ |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Samsung Galaxy S10e
Video recensione
Fotot e Samsung Galaxy S10e
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Samsung Galaxy S10e?
Çmimi i Samsung Galaxy S10e është rreth €130 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Samsung Galaxy S10e?
Samsung Galaxy S10e u vu në shitje më E Premte 08 Mars 2019.
-
A është Samsung Galaxy S10e i disponueshëm në dyqane?
Jo, Samsung Galaxy S10e nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.
-
Sa peshon Samsung Galaxy S10e?
Samsung Galaxy S10e peshon rreth 150 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Samsung Galaxy S10e?
Ekrani i Samsung Galaxy S10e mat 5.8 inç.
-
Sa kamera ka Samsung Galaxy S10e?
Samsung Galaxy S10e ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.