Samsung Galaxy F52 5G
Specifikimet e Samsung Galaxy F52 5G
Përgjithshme
| Emri i markës | Samsung |
| Modeli | Galaxy F52 5G |
| Emërtim alternativ | SM-E5260 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Enjte 20 Maj 2021 |
| I hedhur në treg | E Martë 01 Qershor 2021 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €260 |
Dizajni
| Lartësia | 164.6 mm (6.48 inç) |
| Gjerësia | 76.3 mm (3.00 inç) |
| Trashësia | 8.7 mm (0.34 inç) |
| Pesha | 199 g (7.02 oz) |
| Ngjyrat | E zezë, E bardhë |
Ekrani
| Lloji i ekranit | TFT LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.6 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2408 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 400 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 83.6% |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 750G |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 8 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.2 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | Cortex-A77 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 570 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 8GB |
| Memoria | 128GB |
| Variantet | 128GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Ndërfaqja | Samsung One UI 3.1 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë katërfishe | 64 MP, ƒ/1.8 ( Kënd i gjerë ) PDAF 8 MP, ƒ/2.2 ( Ultra e gjerë ), 1.12 μm 2 MP ( Makro ) 0.08 MP ( Lentë ndihmëse ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Flesh automatik Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme Zoom dixhital Kompensimi i ekspozimit Zbulimi i fytyrës Gama e Lartë Dinamike (HDR) Cilësimet ISO Panoramë Trokit për të fokusuar |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/120 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.0 ( Kënd i gjerë ) |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 4500 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 25 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n28 (700), n41 (2500), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.0 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Samsung Galaxy F52 5G
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Samsung Galaxy F52 5G?
Çmimi i Samsung Galaxy F52 5G është rreth €260 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Samsung Galaxy F52 5G?
Samsung Galaxy F52 5G u vu në shitje më E Martë 01 Qershor 2021.
-
A është Samsung Galaxy F52 5G i disponueshëm në dyqane?
Po, Samsung Galaxy F52 5G shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Samsung Galaxy F52 5G?
Samsung Galaxy F52 5G peshon rreth 199 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Samsung Galaxy F52 5G?
Ekrani i Samsung Galaxy F52 5G mat 6.6 inç.
-
A mbështet Samsung Galaxy F52 5G rrjetet 5G?
Po, Samsung Galaxy F52 5G mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n28, n41, n78.
-
Sa kamera ka Samsung Galaxy F52 5G?
Samsung Galaxy F52 5G ka Kamerë katërfishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.