RugOne Xever 8
Specifikimet e RugOne Xever 8
Përgjithshme
| Emri i markës | RugOne |
| Modeli | Xever 8 |
| I prezantuar | E Premte 01 Maj 2026 |
| I hedhur në treg | E Premte 01 Maj 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €430 |
Dizajni
| Lartësia | 168 mm (6.61 inç) |
| Gjerësia | 80 mm (3.15 inç) |
| Trashësia | 14 mm (0.55 inç) |
| Pesha | 320 g (11.29 oz) |
| Ngjyrat | E zezë, Kafe e çelët |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (qëndron ndaj shpërthimeve me ujë me presion të lartë; zhytshmë deri në 2 m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP68, IP69K |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.5 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 405 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 75.9% |
| Ndriçimi maksimal | 680 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 3, Rezistent ndaj rënieve (deri në 2 m), Në përputhje me MIL-STD-810H |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Jo |
| Veçoritë e ekranit | 670Hz PWM Dimming Ekran me prekje kapacitiv Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Helio G200 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2200 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 (1.1GHz) |
| RAM | 8GB |
| Memoria | 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.2 |
| Variantet | 256GB 8GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava), me deri në 3 përditësime të mëdha Android |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 64 MP, ƒ/1.9 ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/1.7" Madhësia e sensorit PDAF 20 MP, ƒ/1.8 ( Pamje nate ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 32 MP, ƒ/2.5 ( Kënd i gjerë ), 0.7 μm |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 4800 mAh |
| Heqshmëria | E zëvendësueshme |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 18 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.2 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Profili audio | Audio Hi-Fi, Altoparlantë stereo, Deri në 117 dB |
| Radio FM | Po |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Barometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensori i gjurmëve të gishtave anësor |
| Veçori të veçanta | Elektrik dore e dedikuar me 230 lumen |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e RugOne Xever 8
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i RugOne Xever 8?
Çmimi i RugOne Xever 8 është rreth €430 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg RugOne Xever 8?
RugOne Xever 8 u vu në shitje më E Premte 01 Maj 2026.
-
A është RugOne Xever 8 i disponueshëm në dyqane?
Po, RugOne Xever 8 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon RugOne Xever 8?
RugOne Xever 8 peshon rreth 320 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të RugOne Xever 8?
Ekrani i RugOne Xever 8 mat 6.5 inç.
-
A mbështet RugOne Xever 8 rrjetet 5G?
Jo, RugOne Xever 8 nuk mbështet 5G.
-
Sa kamera ka RugOne Xever 8?
RugOne Xever 8 ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.