Realme GT2 Pro
Specifikimet e Realme GT2 Pro
Përgjithshme
| Emri i markës | Realme |
| Modeli | GT2 Pro |
| Emërtim alternativ | RMX3301 (Ndërkombëtare) RMX3300 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Martë 04 Janar 2022 |
| I hedhur në treg | E Shtunë 08 Janar 2022 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €239.38 |
Dizajni
| Lartësia | 163.2 mm (6.43 inç) |
| Gjerësia | 74.7 mm (2.94 inç) |
| Trashësia | 8.2 mm (0.32 inç) |
| Pesha | 199 g (7.02 oz) |
| Ngjyrat | Letër jeshile,, Letër e bardhë, Ngjyra e zezë çeliku, Titani Blu |
| Rezistenca | Rezistent ndaj ujit (kundër spërkatjeve me ujë) |
Ekrani
| Lloji i ekranit | LTPO2 AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.7 inç |
| Rezolucioni | 1440 × 3216 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 526 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 88.6% |
| Ndriçimi maksimal | 1400 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass Victus |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 4 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 3.0 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 3.0 GHz – Cortex-X2 3x 2.5 GHz – Cortex-A710 4x 1.8 GHz – Cortex-A510 |
| Lloji i memories | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 730 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Memoria | 128GB, 256GB, 512GB, 1TB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 3.1 |
| Variantet | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 1TB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 12 (Snow Cone), Përditësohet në Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| Ndërfaqja | Realme UI 6.0 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/1.56" Madhësia e sensorit Multi-Directional PDAF Stabilizim optik i imazhit (OIS) 50 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 150° ( Ultra e gjerë ), 0.64 μm, 1/2.76" Madhësia e sensorit 3 MP, ƒ/3.3, 20 mm ( Mikroskop ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED Dual-Tone |
| Veçori | Flesh automatik Sensor spektri ngjyrash Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme Zoom dixhital Kompensimi i ekspozimit Zbulimi i fytyrës Gama e Lartë Dinamike (HDR) Cilësimet ISO Panoramë Trokit për të fokusuar |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 24 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 32 MP, ƒ/2.4, 26 mm ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/2.74" Madhësia e sensorit |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Kapaciteti | 5000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 65 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.2 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Realme GT2 Pro
Video recensione
Fotot e Realme GT2 Pro
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Realme GT2 Pro?
Çmimi i Realme GT2 Pro është rreth €239.38 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Realme GT2 Pro?
Realme GT2 Pro u vu në shitje më E Shtunë 08 Janar 2022.
-
A është Realme GT2 Pro i disponueshëm në dyqane?
Po, Realme GT2 Pro shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Realme GT2 Pro?
Realme GT2 Pro peshon rreth 199 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Realme GT2 Pro?
Ekrani i Realme GT2 Pro mat 6.7 inç.
-
A mbështet Realme GT2 Pro rrjetet 5G?
Po, Realme GT2 Pro mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78.
-
Sa kamera ka Realme GT2 Pro?
Realme GT2 Pro ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.