Realme 10
Specifikimet e Realme 10
Përgjithshme
| Emri i markës | Realme |
| Modeli | 10 |
| Emërtim alternativ | RMX3630 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Mërkurë 09 Nëntor 2022 |
| I hedhur në treg | E Premte 11 Nëntor 2022 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €440 |
Dizajni
| Lartësia | 159.9 mm (6.30 inç) |
| Gjerësia | 73.3 mm (2.89 inç) |
| Trashësia | 8 mm (0.31 inç) |
| Pesha | 178 g (6.28 oz) |
| Ngjyrat | E zezë, Blu, Argjend |
Ekrani
| Lloji i ekranit | Super AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.4 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 90 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 411 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 84.4% |
| Ndriçimi maksimal | 1000 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Helio G99 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.2 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Memoria | 64GB, 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.2 |
| Variantet | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 12 (Snow Cone) |
| Ndërfaqja | Realme UI 3.0 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Kënd i gjerë ), 1/2.76" Madhësia e sensorit PDAF 2 MP ( Lentë ndihmëse ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.5, 27 mm ( Kënd i gjerë ) |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Kapaciteti | 5000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 33 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.3 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | GPS, GALILEO, GLONASS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Profili audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Xhiroskop Sensor afërsie Sensori i gjurmëve të gishtave anësor |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Realme 10
Video recensione
Fotot e Realme 10
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Realme 10?
Çmimi i Realme 10 është rreth €440 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Realme 10?
Realme 10 u vu në shitje më E Premte 11 Nëntor 2022.
-
A është Realme 10 i disponueshëm në dyqane?
Po, Realme 10 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Realme 10?
Realme 10 peshon rreth 178 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Realme 10?
Ekrani i Realme 10 mat 6.4 inç.
-
A mbështet Realme 10 rrjetet 5G?
Jo, Realme 10 nuk mbështet 5G.
-
Sa kamera ka Realme 10?
Realme 10 ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.