Oppo Reno4 Pro 5G
Specifikimet e Oppo Reno4 Pro 5G
Përgjithshme
| Emri i markës | Oppo |
| Modeli | Reno4 Pro 5G |
| Emërtim alternativ | PDNM00 (Kina) PDNT00 (Kina) CPH2089 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Premte 12 Qershor 2020 |
| I hedhur në treg | E Premte 12 Qershor 2020 |
| Statusi | Jashtë prodhimit |
| Çmimet | €1,000 |
Dizajni
| Lartësia | 159.6 mm (6.28 inç) |
| Gjerësia | 72.5 mm (2.85 inç) |
| Trashësia | 7.6 mm (0.30 inç) |
| Pesha | 172 g (6.07 oz) |
| Materialet | Prapa: Gorilla Glass 5 Korniza: Alumini Përpara: xham Gorilla 5 |
| Ngjyrat | Blu Galaktike, E gjelbër, Rozë, Hapësirë e zezë, E bardhë |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.55 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 90 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 402 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 89.5% |
| Ndriçimi maksimal | 500 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 5 |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive HDR10+ Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 765G |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 7 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.4 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | Cortex-A76 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 475 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 620 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Memoria | 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.1 |
| Variantet | 128GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 10 (Quince Tart) |
| Ndërfaqja | ColorOS 7.2 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 48 MP, ƒ/1.7, 26 mm ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/2.0" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 13 MP, ƒ/2.4, 52 mm ( Telefoto ), 1.0 μm, x2 Zmadhim optik, 1/3.4" Madhësia e sensorit PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 120° ( Ultra e gjerë ), 1.4 μm, 1/2.43" Madhësia e sensorit Autofokus (AF) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Flesh automatik Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme Zoom dixhital Kompensimi i ekspozimit Zbulimi i fytyrës Gama e Lartë Dinamike (HDR) Cilësimet ISO Autofokus me lazer Panoramë Trokit për të fokusuar |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS, HDR, Stabilizim optik i imazhit (OIS) |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 32 MP, ƒ/2.4, 26 mm ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/2.8" Madhësia e sensorit |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 4000 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 65 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G 3.7/1.6 Gbps, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.1 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Oppo Reno4 Pro 5G
Video recensione
Fotot e Oppo Reno4 Pro 5G
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Oppo Reno4 Pro 5G?
Çmimi i Oppo Reno4 Pro 5G është rreth €1,000 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Oppo Reno4 Pro 5G?
Oppo Reno4 Pro 5G u vu në shitje më E Premte 12 Qershor 2020.
-
A është Oppo Reno4 Pro 5G i disponueshëm në dyqane?
Jo, Oppo Reno4 Pro 5G nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.
-
Sa peshon Oppo Reno4 Pro 5G?
Oppo Reno4 Pro 5G peshon rreth 172 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Oppo Reno4 Pro 5G?
Ekrani i Oppo Reno4 Pro 5G mat 6.55 inç.
-
A mbështet Oppo Reno4 Pro 5G rrjetet 5G?
Po, Oppo Reno4 Pro 5G mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n77, n78, n79.
-
Sa kamera ka Oppo Reno4 Pro 5G?
Oppo Reno4 Pro 5G ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.