Oppo Pad Air
Specifikimet e Oppo Pad Air
Përgjithshme
| Emri i markës | Oppo |
| Modeli | Pad Air |
| Emërtim alternativ | OPD2102 (Ndërkombëtare) X21N2 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Hënë 23 Maj 2022 |
| I hedhur në treg | E Mërkurë 01 Qershor 2022 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €300 |
Dizajni
| Lartësia | 245.1 mm (9.65 inç) |
| Gjerësia | 154.8 mm (6.09 inç) |
| Trashësia | 6.9 mm (0.27 inç) |
| Pesha | 440 g (15.52 oz) |
| Ngjyrat | Gri, Argjend |
| Veçoritë e dizajnit | Mbështetje për stilus |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 10.36 inç |
| Rezolucioni | 1200 × 2000 pikselë |
| Raporti i aspektit | 5:3 |
| Dendësia e pikselëve | 225 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 80.5% |
| Ndriçimi maksimal | 360 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 680 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.4 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 4x 2.4 GHz – Kryo 265 Gold (Cortex-A73) 4x 1.9 GHz – Kryo 265 Silver (Cortex-A53) |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Memoria | 64GB, 128GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.2 |
| Variantet | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 12 (Snow Cone) |
| Ndërfaqja | ColorOS 12 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 8 MP, ƒ/2.0 Autofokus (AF) |
| Veçori | Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 5 MP, ƒ/2.2 |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 7100 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 18 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Rrjetet celulare | Jo |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.1 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Jo |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Xhiroskop |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Oppo Pad Air
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Oppo Pad Air?
Çmimi i Oppo Pad Air është rreth €300 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air u vu në shitje më E Mërkurë 01 Qershor 2022.
-
A është Oppo Pad Air i disponueshëm në dyqane?
Po, Oppo Pad Air shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air peshon rreth 440 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Oppo Pad Air?
Ekrani i Oppo Pad Air mat 10.36 inç.
-
A mbështet Oppo Pad Air rrjetet 5G?
Jo, Oppo Pad Air nuk mbështet 5G.
-
Sa kamera ka Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air ka Kamerë e vetme në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.