Oppo Find X9s Pro
Specifikimet e Oppo Find X9s Pro
Përgjithshme
| Emri i markës | Oppo |
| Modeli | Find X9s Pro |
| Emërtim alternativ | PME110 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Martë 21 Prill 2026 |
| I hedhur në treg | E Martë 21 Prill 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €750 |
Dizajni
| Lartësia | 150.5 mm (5.93 inç) |
| Gjerësia | 71.7 mm (2.82 inç) |
| Trashësia | 8.4 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 198 g (6.98 oz) |
| Ngjyrat | E gjelbër, Portokalli, Titan, E bardhë |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (përballon avionët me ujë me presion të lartë; zhytës deri në 1.5m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP68, IP69 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | LTPO AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.32 inç |
| Rezolucioni | 1216 × 2640 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 144 Hz |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 460 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 90.7% |
| Ndriçimi maksimal | 1800 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra 3840Hz PWM Dimming Ekran me prekje kapacitiv Dolby Vision HDR Vivid Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Dimensity 9500 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 3 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 4.21 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 bërthama) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Memoria | 256GB, 512GB, 1TB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.1 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | ColorOS 16 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 200 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 0.56 μm, 1/1.4" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 200 MP, ƒ/2.6, 65 mm ( Telefoto periskopike ), x2.8 Zmadhim optik, 1/1.56" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (në varësi të rajonit) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 15 mm, 120° ( Ultra e gjerë ) PDAF |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED me shumë fokus |
| Veçori | Sensor spektri ngjyrash Kalibrimi i Ngjyrave Hasselblad Hasselblad Ultra HD Gama e Lartë Dinamike (HDR) Fokus automatik (AF) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Veçoritë e videos | 3D LUT, Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Stabilizim optik i imazhit (OIS) |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 32 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Kënd i gjerë ) |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 7025 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 80 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 50 W |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 1800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n34 (2100), n38 (2600), n39 (1900), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v6.1 |
| Portat USB | USB Type-C USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensor gjurmësh ultrasonik nën ekran |
| Veçori të veçanta | Furnizim energjie i programueshëm (PPS) Specifikimi Universal i Karikimit të Shpejtë (UFCS) USB Power Delivery |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e Oppo Find X9s Pro
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Oppo Find X9s Pro?
Çmimi i Oppo Find X9s Pro është rreth €750 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro u vu në shitje më E Martë 21 Prill 2026.
-
A është Oppo Find X9s Pro i disponueshëm në dyqane?
Po, Oppo Find X9s Pro shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro peshon rreth 198 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Oppo Find X9s Pro?
Ekrani i Oppo Find X9s Pro mat 6.32 inç.
-
A mbështet Oppo Find X9s Pro rrjetet 5G?
Po, Oppo Find X9s Pro mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n18, n25, n26, n28, n34, n38, n39, n40, n41, n48, n66, n77, n78, n79.
-
Sa kamera ka Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.