OnePlus RT
Specifikimet e OnePlus RT
Përgjithshme
| Emri i markës | OnePlus |
| Modeli | RT |
| I prezantuar | E Enjte 16 Dhjetor 2021 |
| I hedhur në treg | E Mërkurë 01 Dhjetor 2021 |
| Statusi | I anuluar |
Dizajni
| Lartësia | 162.2 mm (6.39 inç) |
| Gjerësia | 74.6 mm (2.94 inç) |
| Trashësia | 8.3 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 198 g (6.98 oz) |
| Ngjyrat | E zezë, Blu, Argjend |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.62 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 398 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 87.4% |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive HDR10+ Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 5 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.84 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | Cortex-X1 Cortex-A78 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 680 |
| Lloji i memories | LPDDR4X, LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Memoria | 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 3.1 |
| Variantet | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Ndërfaqja | ColorOS 11.3 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm Stabilizim optik i imazhit (OIS) 16 MP, ƒ/2.2, 14 mm ( Ultra e gjerë ), 1.0 μm, 1/3.6" Madhësia e sensorit 2 MP, ƒ/2.4 ( Makro ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Veçoritë e videos | Auto HDR, Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.4 ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/3.06" Madhësia e sensorit HDR automatik |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 4500 mAh |
| Heqshmëria | E pazëvendësueshme |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 65 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE-A (CA) Cat18 1200/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/b/a/g/n/ac/ax |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.2 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e OnePlus RT
Pyetjet më të shpeshta
-
Kur pritet të dalë OnePlus RT?
OnePlus RT nuk do të dalë sepse është anuluar.
-
A është OnePlus RT i disponueshëm në dyqane?
Jo, OnePlus RT nuk gjendet në dyqane sepse u anulua.
-
Sa peshon OnePlus RT?
OnePlus RT peshon rreth 198 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të OnePlus RT?
Ekrani i OnePlus RT mat 6.62 inç.
-
Sa kamera ka OnePlus RT?
OnePlus RT ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.