OnePlus Pad 4
Specifikimet e OnePlus Pad 4
Përgjithshme
| Emri i markës | OnePlus |
| Modeli | Pad 4 |
| I prezantuar | E Premte 24 Prill 2026 |
| I hedhur në treg | E Enjte 30 Prill 2026 |
| Statusi | Së shpejti |
| Çmimet | €600 |
Dizajni
| Lartësia | 289.7 mm (11.41 inç) |
| Gjerësia | 209.8 mm (8.26 inç) |
| Trashësia | 5.9 mm (0.23 inç) |
| Pesha | 672 g (23.70 oz) |
| Materialet | Prapa: Alumini Korniza: Alumini Përpara: Xham |
| Ngjyrat | Kafe, E gjelbër |
| Veçoritë e dizajnit | Konektor aksesor magnetik, Mbështetje për stilus |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 13.2 inç |
| Rezolucioni | 2400 × 3392 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 144 Hz |
| Dendësia e pikselëve | 315 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 87.2% |
| Ndriçimi maksimal | 1000 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Jo |
| Veçoritë e ekranit | 68 miliardë ngjyra Ekran me prekje kapacitiv Dolby Vision Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 3 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 4.6 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Memoria | 256GB, 512GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.1 |
| Variantet | 256GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | OxygenOS 16 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 13 MP |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Sensor spektri ngjyrash |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 8 MP |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Kapaciteti | 13380 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 80 W |
Rrjetet
| Rrjetet celulare | Jo |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v6.0 |
| Portat USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Jo |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | 8 altoparlantë, Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie (vetëm për aksesorë) |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e OnePlus Pad 4
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i OnePlus Pad 4?
Çmimi i OnePlus Pad 4 është rreth €600 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur pritet të dalë OnePlus Pad 4?
OnePlus Pad 4 do të dalë më E Enjte 30 Prill 2026.
-
A është OnePlus Pad 4 i disponueshëm në dyqane?
Jo, OnePlus Pad 4 nuk është në dyqane sepse nuk është lansuar ende.
-
Sa peshon OnePlus Pad 4?
OnePlus Pad 4 peshon rreth 672 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të OnePlus Pad 4?
Ekrani i OnePlus Pad 4 mat 13.2 inç.
-
Sa kamera ka OnePlus Pad 4?
OnePlus Pad 4 ka Kamerë e vetme në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.