OnePlus Nord CE4 Lite
Specifikimet e OnePlus Nord CE4 Lite
Përgjithshme
| Emri i markës | OnePlus |
| Modeli | Nord CE4 Lite |
| Emërtim alternativ | CPH2619 (Ndërkombëtare) CPH262 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Hënë 24 Qershor 2024 |
| I hedhur në treg | E Martë 02 Korrik 2024 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €130 |
Dizajni
| Lartësia | 162.9 mm (6.41 inç) |
| Gjerësia | 75.6 mm (2.98 inç) |
| Trashësia | 8.1 mm (0.32 inç) |
| Pesha | 191 g (6.74 oz) |
| Materialet | Mbrapa: Plastik Kornizë: Plastik Përpara: Xham |
| Ngjyrat | Blu, Argjend |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit Rezistent ndaj ujit (kundër spërkatjeve me ujë) |
| Certifikime rezistence | IP54 |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.67 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 395 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 87.2% |
| Ndriçimi maksimal | 2100 cd/m² |
| Ekran me prekje | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 695 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 6 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.2 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | Cortex-A78 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 660 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 8GB |
| Memoria | 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 2.2 |
| Variantet | 256GB 8GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 14 (Upside Down Cake), Përditësohet në Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | OxygenOS 16 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.8, 25 mm ( Kënd i gjerë ), 0.8 μm, 1/1.95" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 2 MP ( Lentë ndihmëse ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.4, 24 mm ( Kënd i gjerë ) |
| Veçori | Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Bateria
| Kapaciteti | 5110 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 80 W |
| Veçori | Karikim i kableve në drejtim të kundërt Karikim me kabllo nga 0-100% për 50 minuta (siç është reklamuar) |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.1 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensor optik i shenjës së gishtit nën ekran |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e OnePlus Nord CE4 Lite
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i OnePlus Nord CE4 Lite?
Çmimi i OnePlus Nord CE4 Lite është rreth €130 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg OnePlus Nord CE4 Lite?
OnePlus Nord CE4 Lite u vu në shitje më E Martë 02 Korrik 2024.
-
A është OnePlus Nord CE4 Lite i disponueshëm në dyqane?
Po, OnePlus Nord CE4 Lite shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon OnePlus Nord CE4 Lite?
OnePlus Nord CE4 Lite peshon rreth 191 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të OnePlus Nord CE4 Lite?
Ekrani i OnePlus Nord CE4 Lite mat 6.67 inç.
-
A mbështet OnePlus Nord CE4 Lite rrjetet 5G?
Po, OnePlus Nord CE4 Lite mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78.
-
Sa kamera ka OnePlus Nord CE4 Lite?
OnePlus Nord CE4 Lite ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.