OnePlus Ace 6 Ultra
Specifikimet e OnePlus Ace 6 Ultra
Përgjithshme
| Emri i markës | OnePlus |
| Modeli | Ace 6 Ultra |
| I prezantuar | E Martë 28 Prill 2026 |
| I hedhur në treg | E Martë 28 Prill 2026 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €440 |
Dizajni
| Lartësia | 162.5 mm (6.40 inç) |
| Gjerësia | 77.5 mm (3.05 inç) |
| Trashësia | 8.5 mm (0.33 inç) |
| Pesha | 217 g (7.65 oz) |
| Materialet | Prapa: Qelq ose polimer silikoni (lëkurë eko) Korniza: Alumini Përpara: Crystal Shield Glass |
| Ngjyrat | E zezë, E bardhë |
| Rezistenca | Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit (përballon avionët me ujë me presion të lartë; zhytës deri në 1.5m për 30 minuta) |
| Certifikime rezistence | IP66, IP68, IP69, IP69K |
Ekrani
| Lloji i ekranit | AMOLED |
| Madhësia e ekranit | 6.78 inç |
| Rezolucioni | 1272 × 2772 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 165 Hz |
| Raporti i aspektit | 19.5:9 |
| Dendësia e pikselëve | 450 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 89.3% |
| Ndriçimi maksimal | 1800 cd/m² |
| Mbrojtja e ekranit | Xham Crystal Shield |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | 1 miliard ngjyra Ekran me prekje kapacitiv Dolby Vision HDR10+ Ekran me shumë prekje PWM Dimming |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek Dimensity 9500 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 3 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 4.21 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| Lloji i memories | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 bërthama) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Memoria | 256GB, 512GB, 1TB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 4.1 |
| Variantet | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 16 (Baklava) |
| Ndërfaqja | ColorOS 16 |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e dyfishtë | 50 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 1/1.55" Madhësia e sensorit Stabilizim optik i imazhit (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 112° ( Ultra e gjerë ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Gama e Lartë Dinamike (HDR) Panoramë |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Veçoritë e videos | Gyro-EIS |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.4, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 1/3" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteti | 8600 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 120 W |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n18 (850), n26 (850), n34 (2100), n38 (2600), n39 (1900), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Lidhjet
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v6.0 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Profili audio | Altoparlantë stereo |
| Radio FM | Jo |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Busullë Xhiroskop Sensor afërsie Sensor gjurmësh ultrasonik nën ekran |
| Veçori të veçanta | Furnizim energjie i programueshëm (PPS) USB Power Delivery |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Fotot e OnePlus Ace 6 Ultra
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i OnePlus Ace 6 Ultra?
Çmimi i OnePlus Ace 6 Ultra është rreth €440 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg OnePlus Ace 6 Ultra?
OnePlus Ace 6 Ultra u vu në shitje më E Martë 28 Prill 2026.
-
A është OnePlus Ace 6 Ultra i disponueshëm në dyqane?
Po, OnePlus Ace 6 Ultra shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon OnePlus Ace 6 Ultra?
OnePlus Ace 6 Ultra peshon rreth 217 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të OnePlus Ace 6 Ultra?
Ekrani i OnePlus Ace 6 Ultra mat 6.78 inç.
-
A mbështet OnePlus Ace 6 Ultra rrjetet 5G?
Po, OnePlus Ace 6 Ultra mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n3, n5, n8, n18, n26, n34, n38, n39, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Sa kamera ka OnePlus Ace 6 Ultra?
OnePlus Ace 6 Ultra ka Kamerë e dyfishtë në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.