OnePlus 9
Specifikimet e OnePlus 9
Përgjithshme
| Emri i markës | OnePlus |
| Modeli | 9 |
| Emërtim alternativ | LE2113 (Ndërkombëtare) LE2111 (Ndërkombëtare) LE2110 (Ndërkombëtare) LE2117 (Ndërkombëtare) LE2115 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Martë 23 Mars 2021 |
| I hedhur në treg | E Premte 26 Mars 2021 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €123.27 $179 £240 |
Dizajni
| Lartësia | 160 mm (6.30 inç) |
| Gjerësia | 74.2 mm (2.92 inç) |
| Trashësia | 8.7 mm (0.34 inç) |
| Pesha | 192 g (6.77 oz) |
| Certifikime rezistence | IP68 |
Ekrani
| Madhësia e ekranit | 6.55 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Shpejtësia e rifreskimit | 120 Hz |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 402 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 87.6% |
| Ndriçimi maksimal | 1100 cd/m² |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 5 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.84 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Lloji i memories | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Memoria | 128GB, 256GB |
| Lloji i memories së brendshme | UFS 3.1 |
| Variantet | 128GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Jo |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 11 (Red Velvet Cake), Përditësohet në Android 13 (Tiramisu) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë trefishe | 48 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Kënd i gjerë ), 1.12 μm, 1/1.43" Madhësia e sensorit 50 MP, ƒ/2.2, 14 mm ( Ultra e gjerë ), 1.0 μm, 1/1.56" Madhësia e sensorit 2 MP, ƒ/2.4 ( Monokrom ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic Dual-LED |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP, ƒ/2.4 ( Kënd i gjerë ), 1.0 μm, 1/3.06" Madhësia e sensorit |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 4500 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 65 W |
| Mbështetje për karikim me valë | Po |
| Shpejtësia e karikimit me valë | 15 W |
Rrjetet
| Kartat SIM | SIM e vetme (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.2 |
| Portat USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Mbështetje GPS | Po |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Jo |
| Radio FM | Jo |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e OnePlus 9
Video recensione
Fotot e OnePlus 9
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i OnePlus 9?
Çmimi i OnePlus 9 është rreth €123.27 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg OnePlus 9?
OnePlus 9 u vu në shitje më E Premte 26 Mars 2021.
-
A është OnePlus 9 i disponueshëm në dyqane?
Po, OnePlus 9 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon OnePlus 9?
OnePlus 9 peshon rreth 192 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të OnePlus 9?
Ekrani i OnePlus 9 mat 6.55 inç.
-
A mbështet OnePlus 9 rrjetet 5G?
Po, OnePlus 9 mbështet rrjetet 5G në bandat n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78, n79.
-
Sa kamera ka OnePlus 9?
OnePlus 9 ka Kamerë trefishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.