Nokia X100
Specifikimet e Nokia X100
Përgjithshme
| Emri i markës | Nokia |
| Modeli | X100 |
| I prezantuar | E Martë 09 Nëntor 2021 |
| I hedhur në treg | E Premte 19 Nëntor 2021 |
| Statusi | Në shitje |
| Çmimet | €220 |
Dizajni
| Lartësia | 171.4 mm (6.75 inç) |
| Gjerësia | 79.7 mm (3.14 inç) |
| Trashësia | 9.1 mm (0.36 inç) |
| Pesha | 217 g (7.65 oz) |
| Ngjyrat | Blu e mesnatës |
Ekrani
| Lloji i ekranit | IPS LCD |
| Madhësia e ekranit | 6.67 inç |
| Rezolucioni | 1080 × 2400 pikselë |
| Raporti i aspektit | 20:9 |
| Dendësia e pikselëve | 395 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 78.6% |
| Mbrojtja e ekranit | Xhami Corning Gorilla Glass 3 |
| Ekran me prekje | Po |
| Skaj pa korniza | Po |
| Veçoritë e ekranit | Ekran me prekje kapacitive Ekran me shumë prekje |
Hardueri
| Çipseti | Qualcomm Snapdragon 480 |
| Bërthamat e CPU-së | 8 |
| Teknologjia e procesorit | 8 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 2.0 GHz |
| Arkitektura e CPU-së | 64-bit |
| Mikroarkitektura | Cortex-A55 Cortex-A76 Qualcomm Kryo 460 |
| Lloji i memories | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 6GB |
| Memoria | 128GB |
| Variantet | 128GB 6GB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDXC |
Softueri
| Sistemi operativ | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë katërfishe | 48 MP ( Kënd i gjerë ) PDAF 5 MP ( Ultra e gjerë ) 2 MP ( Makro ) 0.08 MP ( Lentë ndihmëse ) |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
| Veçori | Flesh automatik Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme Zoom dixhital Kompensimi i ekspozimit Zbulimi i fytyrës Gama e Lartë Dinamike (HDR) Cilësimet ISO Panoramë Optikë Zeiss |
| Mbështetje video | Po |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Kamerë e vetme | 16 MP ( Kënd i gjerë ) |
| Mbështetje video | Po |
| Rezolucioni i videos | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Lloji | Li-Poly |
| Kapaciteti | 4470 mAh |
| Shpejtësia e karikimit me kabllo | 18 W |
| Mbështetje për karikim të shpejtë | Po |
Rrjetet
| Kartat SIM | SIM e vetme (Nano-SIM) |
| Mbështetje VoLTE | Po |
| Shpejtësia e të dhënave | 5G, LTE, HSPA |
| Bandat 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Bandat 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Bandat 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b71 (600 MHz) |
| Bandat 5G | 5G: n25 (1900), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600 MHz) |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Po ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardet Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Veçoritë e Wi-Fi-së | Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v5.1 |
| Portat USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Lidhja USB | Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS) |
| Mbështetje GPS | Po |
| Veçoritë e GPS-it | GPS, GALILEO, GLONASS |
| Mbështetje NFC | Po |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Radio FM | Po |
Veçori
| Sensorët | Akselerometër Barometër Busullë / Magnetometër Sensor i gishtave Xhiroskop Sensor afërsie |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Nokia X100
Video recensione
Fotot e Nokia X100
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Nokia X100?
Çmimi i Nokia X100 është rreth €220 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Nokia X100?
Nokia X100 u vu në shitje më E Premte 19 Nëntor 2021.
-
A është Nokia X100 i disponueshëm në dyqane?
Po, Nokia X100 shitet ende sepse është në prodhim.
-
Sa peshon Nokia X100?
Nokia X100 peshon rreth 217 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Nokia X100?
Ekrani i Nokia X100 mat 6.67 inç.
-
A mbështet Nokia X100 rrjetet 5G?
Po, Nokia X100 mbështet rrjetet 5G në bandat n25, n41, n66, n71.
-
Sa kamera ka Nokia X100?
Nokia X100 ka Kamerë katërfishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.