Nokia 5310 (2020)
Specifikimet e Nokia 5310 (2020)
Përgjithshme
| Emri i markës | Nokia |
| Modeli | 5310 (2020) |
| Emërtim alternativ | TA-1230 (Ndërkombëtare) TA-1212 (Ndërkombëtare) |
| I prezantuar | E Enjte 02 Prill 2020 |
| I hedhur në treg | E Enjte 02 Prill 2020 |
| Statusi | Jashtë prodhimit |
| Çmimet | €70 |
Dizajni
| Lartësia | 123.7 mm (4.87 inç) |
| Gjerësia | 52.4 mm (2.06 inç) |
| Trashësia | 13.1 mm (0.52 inç) |
| Pesha | 88 g (3.10 oz) |
| Ngjyrat | E zezë/E kuqe, Bardhë/E kuqe |
Ekrani
| Lloji i ekranit | TFT LCD |
| Madhësia e ekranit | 2.4 inç |
| Rezolucioni | 240 × 320 pikselë |
| Raporti i aspektit | 4:3 |
| Dendësia e pikselëve | 167 ppi |
| Raporti ekran-trup | ≈ 27.5% |
| Ekran me prekje | Jo |
| Skaj pa korniza | Jo |
Hardueri
| Çipseti | MediaTek MT6260A |
| Bërthamat e CPU-së | 1 |
| Teknologjia e procesorit | 40 nm |
| Frekuenca maksimale e CPU-së | 360 MHz |
| Arkitektura e CPU-së | 32-bit |
| Mikroarkitektura | ARM7EJ-S |
| Lloji i memories | PSRAM |
| RAM | 8MB |
| Memoria | 16MB |
| Variantet | 16MB 8MB RAM |
| Memorie e zgjerueshme | Po |
| Vend për kartë | microSDHC |
Kamera e pasme
| Mbështetje për kamerën | Po |
| Mbështetje për blicin | Po |
| Lloji i blicit | Blic LED |
Kamera e përparme
| Mbështetje për kamerën | Jo |
Bateria
| Lloji | Li-Ion |
| Kapaciteti | 1200 mAh |
| Heqshmëria | E zëvendësueshme |
Rrjetet
| Kartat SIM | Dual SIM (Mini-SIM + Mini-SIM) |
| Bandat 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
Lidhjet
| Mbështetje Wi-Fi | Jo |
| Mbështetje Bluetooth | Po, v3.0 + HS |
| Portat USB | Micro-USB 1.1 |
| Mbështetje GPS | Jo |
| Mbështetje NFC | Jo |
Multimedia
| Altoparlant i integruar | Po |
| Foleja e kufjeve | Po |
| Profili audio | Altoparlantë të dyfishtë |
| Radio FM | Po |
Veçori
| Veçori të veçanta | Butona fizikë të dedikuar për kontrollin e MP3 |
Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.
Recensionet e Nokia 5310 (2020)
Video recensione
Fotot e Nokia 5310 (2020)
Pyetjet më të shpeshta
-
Cili është çmimi i Nokia 5310 (2020)?
Çmimi i Nokia 5310 (2020) është rreth €70 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.
-
Kur është hedhur në treg Nokia 5310 (2020)?
Nokia 5310 (2020) u vu në shitje më E Enjte 02 Prill 2020.
-
A është Nokia 5310 (2020) i disponueshëm në dyqane?
Jo, Nokia 5310 (2020) nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.
-
Sa peshon Nokia 5310 (2020)?
Nokia 5310 (2020) peshon rreth 88 gramë.
-
Sa është diagonala e ekranit të Nokia 5310 (2020)?
Ekrani i Nokia 5310 (2020) mat 2.4 inç.
-
A mbështet Nokia 5310 (2020) rrjetet 5G?
Jo, Nokia 5310 (2020) nuk mbështet 5G.
-
Sa kamera ka Nokia 5310 (2020)?
Nokia 5310 (2020) nuk ka kamera.