Menu

Tema

Gjuha

Huawei nova 5i 6
Huawei

Huawei nova 5i

  • Sistemi operativ Android 9.0 EMUI 9.1
  • Ekrani 6.4 inç 1080x2310 pikselë
  • Bateria 4000 mAh Li-Poly
  • Performanca 6/8GB RAM Kirin 710F
  • Kamera 24MP 1080p
  • Memoria 128GB

Specifikimet e Huawei nova 5i

Përgjithshme

Emri i markës
Huawei
Modeli
nova 5i
Emërtim alternativ
GLK-AL00/GLK-TL00 (Kina)
GLK-LX1 (Ndërkombëtare)
GLK-LX2 (Ndërkombëtare)
GLK-LX3 (Ndërkombëtare)
GLK-LX1U (Ndërkombëtare)
GLK-AL00 (Ndërkombëtare)
GLK-TL00 (Ndërkombëtare)
I prezantuar
E Shtunë 01 Qershor 2019
I hedhur në treg
E Shtunë 01 Qershor 2019
Statusi
Jashtë prodhimit
Çmimet
€260

Dizajni

Lartësia
159.1 mm (6.26 inç)
Gjerësia
75.9 mm (2.99 inç)
Trashësia
8.3 mm (0.33 inç)
Pesha
178 g (6.28 oz)
Ngjyrat
E zezë, Gradient Blue, E kuqe

Ekrani

Lloji i ekranit
IPS LCD
Madhësia e ekranit
6.4 inç
Rezolucioni
1080 × 2310 pikselë
Dendësia e pikselëve
398 ppi
Raporti ekran-trup
≈ 84%
Ekran me prekje
Po
Skaj pa korniza
Po
Veçoritë e ekranit
Ekran me prekje kapacitiv
Ekran me shumë prekje

Hardueri

Çipseti
HiSilicon Kirin 710F
Bërthamat e CPU-së
8
Teknologjia e procesorit
12 nm
Frekuenca maksimale e CPU-së
2.2 GHz
Arkitektura e CPU-së
32-bit
Mikroarkitektura
Cortex-A73
Cortex-A53
Lloji i memories
LPDDR4
GPU
ARM Mali-G51 MP4
RAM
6GB, 8GB
Memoria
128GB
Variantet
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
Memorie e zgjerueshme
Po
Vend për kartë
microSDXC

Softueri

Sistemi operativ
Android 9.0 (Pie)
Ndërfaqja
EMUI 9.1

Kamera e pasme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë katërfishe
24 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Kënd i gjerë )
PDAF

8 MP ( Ultra e gjerë )
2 MP ( Makro )
2 MP ( Lentë ndihmëse )
Mbështetje për blicin
Po
Lloji i blicit
Blic LED
Veçori
Flesh automatik
Modaliteti i shkrepjes së vazhdueshme
Zoom dixhital
Kompensimi i ekspozimit
Zbulimi i fytyrës
Gama e Lartë Dinamike (HDR)
Cilësimet ISO
Panoramë
Trokit për të fokusuar
Mbështetje video
Po
Rezolucioni i videos
1080p @ 30 fps

Kamera e përparme

Mbështetje për kamerën
Po
Kamerë e vetme
24 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Kënd i gjerë ), 0.9 μm, 1/2.8" Madhësia e sensorit
Veçori
Gama e Lartë Dinamike (HDR)
Mbështetje video
Po
Rezolucioni i videos
1080p @ 30 fps

Bateria

Lloji
Li-Poly
Kapaciteti
4000 mAh
Heqshmëria
E pazëvendësueshme
Shpejtësia e karikimit me kabllo
10 W

Rrjetet

Kartat SIM
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Mbështetje VoLTE
Po
Shpejtësia e të dhënave
LTE, HSPA
Bandat 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
CDMA: 800 MHz
Bandat 3G
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz
Bandat 4G
LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b19 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz)

Lidhjet

Mbështetje Wi-Fi
Po ( Wi-Fi 5 )
Standardet Wi-Fi
802.11/a/b/g/n/ac
Veçoritë e Wi-Fi-së
Dual-band, Hotspot celular, Wi-Fi Direct
Mbështetje Bluetooth
Po, v4.2
Portat USB
USB Type-C 2.0
USB On-The-Go
Lidhja USB
Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS)
Mbështetje GPS
Po
Veçoritë e GPS-it
BDS, GLONASS, GPS
Mbështetje NFC
Jo

Multimedia

Altoparlant i integruar
Po
Foleja e kufjeve
Po
Radio FM
Po

Veçori

Sensorët
Akselerometër
Busullë / Magnetometër
Sensor i gishtave
Sensor afërsie

Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.

Fotot e Huawei nova 5i

Pyetjet më të shpeshta

Cili është çmimi i Huawei nova 5i?

Çmimi i Huawei nova 5i është rreth €260 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.

Kur është hedhur në treg Huawei nova 5i?

Huawei nova 5i u vu në shitje më E Shtunë 01 Qershor 2019.

A është Huawei nova 5i i disponueshëm në dyqane?

Jo, Huawei nova 5i nuk gjendet në dyqanet zyrtare sepse nuk prodhohet më, por mund të ketë rishitës.

Sa peshon Huawei nova 5i?

Huawei nova 5i peshon rreth 178 gramë.

Sa është diagonala e ekranit të Huawei nova 5i?

Ekrani i Huawei nova 5i mat 6.4 inç.

Sa kamera ka Huawei nova 5i?

Huawei nova 5i ka Kamerë katërfishe në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.