HMD Asha 305 Lite

  • Sistemi operativ
  • Ekrani 5 inç 480x854 pikselë
  • Bateria 2500 mAh Li-Ion
  • Performanca 2GB RAM Unisoc SC9832E
  • Kamera 2MP
  • Memoria 16GB

Specifikimet e HMD Asha 305 Lite

Përgjithshme

Emri i markës HMD
Modeli Asha 305 Lite
I prezantuar E Mërkurë 01 Korrik 2026
I hedhur në treg E Mërkurë 01 Korrik 2026
Statusi Në shitje
Çmimet €60

Dizajni

Lartësia 147 mm (5.79 inç)
Gjerësia 71.5 mm (2.81 inç)
Trashësia 10.2 mm (0.40 inç)
Ngjyrat Gri, E gjelbër

Ekrani

Lloji i ekranit TFT
Madhësia e ekranit 5 inç
Rezolucioni 480 × 854 pikselë
Raporti i aspektit 16:9
Dendësia e pikselëve 196 ppi
Raporti ekran-trup ≈ 65.5%
Ekran me prekje Po
Skaj pa korniza Jo
Veçoritë e ekranit Ekran me prekje kapacitiv
Ekran me shumë prekje

Hardueri

Çipseti Unisoc SC9832E
Bërthamat e CPU-së 4
Teknologjia e procesorit 28 nm
Frekuenca maksimale e CPU-së 1400 MHz
Mikroarkitektura 4x 1.4 GHz – Cortex-A53
Lloji i memories LPDDR3
GPU ARM Mali-T820 MP1
RAM 2GB
Memoria 16GB
Variantet 16GB 2GB RAM

Kamera e pasme

Mbështetje për kamerën Po
Kamerë e vetme 2 MP
Mbështetje për blicin Po
Lloji i blicit Blic LED
Mbështetje video Po

Kamera e përparme

Mbështetje për kamerën Po
Kamerë e vetme 2 MP
Mbështetje video Po

Bateria

Lloji Li-Ion
Kapaciteti 2500 mAh

Rrjetet

Rrjetet celulare Po
Shpejtësia e të dhënave LTE, HSPA
Bandat 2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Bandat 3G HSPA: 2100 MHz
Bandat 4G LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz)

Lidhjet

Mbështetje Wi-Fi Po
Mbështetje Bluetooth Po
Lidhja USB Karikim përmes USB, Pajisje USB Mass Storage (UMS)
Mbështetje GPS Po
Veçoritë e GPS-it GPS
Mbështetje NFC Jo

Multimedia

Altoparlant i integruar Po

Mohim përgjegjësie Nuk mund të garantojmë se informacioni në këtë faqe është 100% i saktë.

Fotot e HMD Asha 305 Lite

Pyetjet më të shpeshta

  • Cili është çmimi i HMD Asha 305 Lite?

    Çmimi i HMD Asha 305 Lite është rreth €60 dhe mund të ndryshojë në ditët në vijim.

  • Kur është hedhur në treg HMD Asha 305 Lite?

    HMD Asha 305 Lite u vu në shitje më E Mërkurë 01 Korrik 2026.

  • A është HMD Asha 305 Lite i disponueshëm në dyqane?

    Po, HMD Asha 305 Lite shitet ende sepse është në prodhim.

  • Sa është diagonala e ekranit të HMD Asha 305 Lite?

    Ekrani i HMD Asha 305 Lite mat 5 inç.

  • A mbështet HMD Asha 305 Lite rrjetet 5G?

    Jo, HMD Asha 305 Lite nuk mbështet 5G.

  • Sa kamera ka HMD Asha 305 Lite?

    HMD Asha 305 Lite ka Kamerë e vetme në pjesën e pasme dhe Kamerë e vetme për selfie.